Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A teát vagy a kávét kedvelitek...

A teát vagy a kávét kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés

TEA

Zöld vagy fekete?

Indiai vagy kínai?

Filteres vagy szálas?



KÁVÉ

Espresso vagy tejes(latte/cappucino)?

Kapszulás(nespresso) vagy sima?



2016. jan. 1. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőt imádom, nem tudnám összevetni a kettőt. Teát konkrétan literszám iszom minden nap. Leginkább az earl grey-t kedvelem, de igaziból a nagyon silány olcsó gyümölcsösökön kívül kb. bármilyen teát szívesen iszom. Pont ma ittam egy kancsó kínai zöld teát teljesen magában, az nagyon jó volt, általában amúgy két kanál cukorral, meg esetenként citrommal szoktam.

Kávét valamennyivel ritkábban iszom, de napi egyszer azért legalább; elsősorban feketén szeretem, főleg, ha jó minőségű. Szoktam persze tejjel, cukorral fahéjjal, meg mindenfélével is inni, van, hogy olyan kedvem van, van, hogy szimplán úgy ítélem meg az adott kávét, hogy magában nem lenne akkora élmény. Kapszulásat csak egyszer-kétszer ittam, és igaziból ízlett, de ha lenne kiszórnivaló pénzem akármilyen kávéfőzőre, akkor olyat választanék, ami konkrétan maga darálja le a babot.

2016. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tea

Kinai teákat iszom,csal tisztán,többször forrázva,ahogyan a kinaiak is teszik.

Kedvencem az orgona tea.Szeretem még az eukaliptuszt is.

Igazi kinai teák közül a tit koon yum,egy kicsit citrusos,a loong tseng ami olyan régi tea ízü,és az oolong teák is kedvenceim.inkább zöld vagy fehér tea,csak a szálas

2016. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én a kávét. Amiket felsoroltál egyiket se, mert feketét iszok minden reggel. :)


Teából csak maximum ilyen gyógynövényeseket iszok, ha megvagyok fázva, vagy valami bajom van. (menta, kamilla, hibiszkusz, néha gyümölcs)

2016. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak a teát, a kávét meg sem iszom, bár az illatát nagyon szeretem. Elsősorban fekete teát szoktam inni, zöldet csak ritkán. Filtereset veszek, mert nem szeretek pepecselni teatojással meg hasonlókkal, de azért hétvégén, ráérős napokon jöhet a szálas is. Leginkább a Lipton Yellow Label teát szeretem, de a Twinings teákat még jobban, csak hát árban nem mindegy, ezért azt nem is iszom minden nap.
2016. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!