Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az amerikai filmekben, miért...

Az amerikai filmekben, miért mindig narancslé van az étel mellé?

Figyelt kérdés

Eleinte még nem nagyon foglalkoztam vele, de már-már mániámmá vált.

Akármilyen filmben általában közösen reggelizik a család, utána suli, meg munkahely, (bár misztikus, miközben nálunk még sokan késve is alig érnek be, nemhogy még reggelizzenek) és vagy már ki van töltve, vagy egy vizes kancsóban, vagy valamilyen üdítős dobozból öntik épp ki.


De mindig csak narancslevet látok.


2016. jan. 26. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Mert tényleg narancslevet isznak reggelire. Meg ugye azért van idő a reggelire mert legtöbb helyen reggel 8 vagy 9 órakor kezdődik a munka és nem reggel 6 órakor.

Tudom mert amikor kint éltem Los Angelesben minden reggel narancslevet ittam én is :)

Thaiföldön is szokás..:) (mondjuk ott ananászlé is van)

2016. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A franciák is mindig narancslét isznak reggelire. A tipikus francia reggeli: croissant, vaj, lekvár, narancslé, kávé.
2016. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez olyan, mint nálunk pl. a kávé? Már akik kávéznak. Mert az a fura számomra, hogy nincs olyan, hogy baracklé, vagy meggylé, vagy bármi más, mintha a narancson kívül semmi más nem lenne.
2016. jan. 26. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Mivel pokoli sok narancsot termelnek arrafelé és jóval kevesebb barackot például.

Egyszerűen csak szokás, hagyomány.

Ami nálunk a kávé-konyak-cigi, az ott a bacon-palacsinta-narancslé.

2016. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"hogy nincs olyan, hogy baracklé, vagy meggylé, vagy bármi más" - nincs meggy, nem ismerik a meggyet


van meg almale, szolole, meg tropusi gyumolcs levek meg egy csomo minden, de az igazi amerikai reggeli ital az mindig is a naracsle volt, pont azert amit elobb leirt valaki, eszmeletlen mennyisegu narancsot termelnek


olyan mint nalunk regen az almale, rengeteg almat termelt az orszag, nekunk is volt a kertben vagy 3 almafa, az almale tok mindennapos volt (kiwit meg 12 eves koromig nem is lattam...;)

2016. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én komolyan azt hittem, hogy ez csak véletlen volt egy filmben, aztán mindenki lemajmolta legyen az film és mese egyaránt.

2016. jan. 28. 20:05
 7/7 anonim válasza:
jobb svédasztalos hotelekbe is találsz gyümölcs levet reggel :D
2016. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!