Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Cikória kávéból létezik...

Cikória kávéból létezik olyan, amit át kell vagy át lehet főzni kávéfőzőn úgy, mint a hagyományos kávét?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy minél közelebb legyen az élmény a hagyományos kávézáséhoz.

Ha létezik, hol lehet kapni?



2016. ápr. 11. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, bioboltban :)
2016. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Enigma-108 ***** válasza:

Hát biztos....

Nekem az lenne a kérdésem hogy minek iszol te cikória kávét ?

Az kb pont olyan mint az alkoholmentes sör, meg a kölyökpezsgő.

HA egészségügyi megfontolások miatt vagy kénytelen lemondani a kávéról akkor én inkább a gyógynövényes kávét javaslom. Nagyjából ugyanaz a kávé, káros mellékhatások nélkül.

Érdekmentesen javaslom nézd meg ezt :

[link]

Én évekig ittam és nagyon pozitív tapasztalataim vannak vele. (Sajnos vidéken nem mindenhol elérhető, itt nálunk sem)

Bioboltokban is kapható, nem kell a hálózatba belépni.

2016. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Alkoholt nem iszom a sört emilyen formában sem szeretem. Szoktam gyerekpezsgővel koccintani.


A gyógynövényes kávéról eddig még nem hallottam. Most majd utánanézek. Egyébként a cikóriáról is jókat olvastam.

2016. ápr. 29. 01:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Már régi kérdés, csak most találtam meg. Nem tudom, hogy sikerült-e azóta találnod. Én is jókat hallottam a cikóriáról. Egy időben le akartam jönni a kávéról és azzal helyettesítettem. De nem bírtam ki, még mindig nagy kávés vagyok. Viszont, ha végképp nem ihatok, vagy nem szeretnék inni kávét, mert mondjuk aludni szeretnék, vagy épp ideges vagyok alapjáraton, akkor cikóriát iszom. Én az inka instantját veszem. Viszont emlékszem, hogy korábban árultak mindenféle (nem csak cikória) gabonakávét a boltokban (szinte mindenhol volt 15 éve kb.) és azt vettem párszor. Viszont az nem lehetett lefőzni kávéfőzőben, csak simán forralni, mert valahogy olyan nyálkás állaga lett és egyszerűen eltömítette a szűrőt, nem jött át rajta a víz. Bevallom nekem az instant ízre is jobban bejött, de valahogy most kedvet kaptam a kérdésedet olvasva, hogy megint kipróbáljam a főzőst. Szerintem amúgy erre nem úgy kell gondolni, mint ahogy az alkoholmentes sör hasonlat mutatja. Elég más a gabonakávé íze, nem kell okvetlen a kávé helyettesítőjeként tekinteni rá. Noha valójában én is akként fogyasztom :). Csak azt akarom mondani, hogy nem okvetlen a gagyi szinonimája. pl. sima koffeinmentesből én nem találtam még finomat.
2016. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


erre gondoltam az előbb, hogy egy időben mindenhol lehetett kapni. de már nem szoktam látni

2016. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!