Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Egy tk fahéj mennyiben csökken...

Egy tk fahéj mennyiben csökkenti a vércukorszintet egy tej és cukor nélküli 100 ml kávé elfogyasztásakor?

Figyelt kérdés
altalaban bele keverem a kavemba. Valamilyen szinten ugy gondoltam csak elosegiti az egyenletesebb vercukorszintet. Vagy felesleges? Mondjuk igy lenyegesebben jobban is izlik a reggeli kavem. Nem olyan savanyu. Bar az is igaz, hogy csak egy idore tolt fel energiaval, utana lelassulok es nyúzottá válok. Bár kávé nélkül még annyira se bírnám.

2016. ápr. 18. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a fahéjnak inzulinválasza van, ketogén diétában direkt kerülik...

Kérdés, mit eszel a kávé előtt, után, közben, de ha megdobod az inzulint valami étellel, akkor azon nem hiszem, hogy trükkök segítenének. Ha csak üres kávé van, akkor pedig a vércukorral nem sok minden történhet...


Nekem szegfűszeg és vanília és kakaó van a kávémban, plusz kókusztej és tojássárgája :) A vércukrommal nem foglalkozom sokat, az szerintem kénytelen alacsonyan lenni egész nap, persze evés után picit fölmegy.

2016. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
próbáltam a reggeli jógát, az nem nekem való, inkább az esti jóga fekszik nekem. Nemrég méregtelenítést is csináltam. Úgy éreztem ki kell próbálnom a Testkontroll diétát. Pár nap után kitisztult a szervezetem. Elég hullámvasútszerű volt a kedély állapotom. A kiadós reggeli helyett egész délelőtt gyümölcsöt ettem, ami fontos volt az agyi mükődés és a vitamin bevitel fontossága szempontjából. Persze csak módjával. Mondjuk egy alma, 50 g szőlő később, esetleg pár cikk grapheruit és ehhez hasonló kombók.No de a lényeg, hogy eközben volt, hogy kicsattantam az energiától és le se lehetett volna lőni. Ám másnap a szervezetem megint éhezni kezdett és már a gyümölcs is kevésnek bizonyult, mint energiaforrás. Immunis lettem a energianövelő hatására. Pedig lassan fogyasztottam, bár azt mondják a gyümölcs megemeli az inzulinszintet, ám a GI értéke mégis alacsony(ki érti ezt..pontosan, mint a joghurt dilemma) szóval most ott tartok, hogy újra kávézom..volt, hogy a kevésbé koffeines fekete teára váltottam, de az nem sokat ért és hát jobban sárgította a fogaimat, mint bármi egyéb...szerintetek még mit próbálhatnék ki?
2016. ápr. 18. 22:36
 3/4 A kérdező kommentje:
első a kávé. Nem eszem előtte
2016. ápr. 18. 22:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy teáskanál, de milyen fahéj? Mert kétféle van, a ceyloni, és a kínai. Kínaiból szerintem nem szabad ilyen sokat naponta fogyasztani, mert abban természeténél fogva véralvadásgátló van, ahogy tudom.

Szerintem még a ceyloniból is elég negyed-fél kávéskanál.

Én olyan felet teszek a keserű vizes kakaómba.Nem holland -lúgozott-, hanem egyszerű bio kakaópor.


Azt nem tudom, hogy egy-egy alkalommal mennyire csökkentheti a vércukorszintet. Szerintem csak a rendszeres mindennapos használata segít normalizálni inkább.

2016. ápr. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!