Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogyan érdemes fogyasztani a...

Hogyan érdemes fogyasztani a tejet?

Figyelt kérdés

2016. máj. 26. 14:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A tehén tejet.
2016. máj. 26. 14:05
 2/15 A kérdező kommentje:

forralva, nyersen?

Hogyan a legjobb?

2016. máj. 26. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Hááát..én gyerekkorom óta sokat ittam nyersen, mert a mamámék gazdálkodnak és pl tartanak teheneket, a tejet meg eladják. Szóval az én gyomrom bírja, de pl több ismerősöm egyenesen rosszul van a nyers tej (értsd: teljes tej, ami közvetlenül a tehénből jön) ízétől illatától és a zsírosságától is. Szóval sokan forralják, akkor kicsit megváltozik az íze és az illata is.
2016. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
sehogy leginkább
2016. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tejérzékeny, tejallergiás
2016. máj. 26. 15:36
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Sehogy. Ha teheted. Nem az érzékenység vagy allergia a probléma, hanem a nagyipari állattartás, a szervezet számára értéktelen anyagok a tejben; a nagymennyiségű hormon, amit a borjak veled ellentétben fel tudnak dolgozni; illetve további probléma, hogy a tej nagy mennyiségben tartalmaz telített zsírsavakat - amik elhízáshoz, magas koleszterinszinthez, egyéb szív-és érrendszeri betegségekhez vezetnek. Emellett nagyban növeli a petefészekrák és a prosztatarák esélyét a tej rendszeres fogyasztása.


Bár nekem az is elég intő, hogy a WHO szerint legalább 3 éves korig a kisgyerekek közelébe se menjenek a tejnek. Mi felnőttek meg ezt isszuk, a gyerekeinket meg védjük tőle. Remélhetőleg egyszer rájönnek az emberek, hogy nem egészséges dolog tejet fogyasztani, és mennyi betegség megelőzhető lenne nélküle.

2016. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

A tej nyákosítja a szervezetet, gyulladásokat okoz. Az állatokat hormonokkal kezelik, hogy több tejed adjanak miközben antibiotikumokkal kezelik, hogy ellenállóak legyenek a fertőzésekkel szemben.


Minek kéne fogyasztani más emlős emlőmirigy váladékát?

2016. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan idd ! Az ellenkezője agymosás terméke,szimpla ostobaság.A magyar tej egészséges,főként ha teheted ,házi tejet igyál.Minden benne van ,amim kell,kitűen lugosít.Aludtejként,kefírként,joghurtként kiváló.Azok mondják az ellenkezőjét ,aki még tehenet sem láttak.Túlcivilázlt ember terméke a tejallergia,tejérzékenység !Én 66 éve iszom !
2016. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
51%

Sehogy se idd! A tehén teje nem embernek való, a kisborjú növekedését szolgálja, "neki készül" és nem neked.


Nincs egyetlen élőlény sem a bolygón, amely más élőlény anyatejét fogyasztaná egész életében táplálékként (csak az ember)


[link]


[link]

2016. máj. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Olvasd el Colin Campbell Kína tanulmány c. könyvét.
2016. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!