Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Fél hónapja lejárt rostos,...

Fél hónapja lejárt rostos, megbontatlan doboz üdítőt nyugodt szívvel elfogyaszthatom?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodt szívvel összefoshatod magad tőle.

Amúgy meg nem értem én ezeket a kérdéseket.

Kinyitod, ha büdös vagy rossz ízű nem iszod meg, ha meg nem, valószínűleg nincs baja.

2016. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Belekóstoltam, és kicsit másabb ízűnek éreztem, ezért kérdeztem a kérdést, hogy lehet-e hogy tényleg megromlott.
2016. jún. 18. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha más ízű, mint szokott, akkor már nem innám meg.
2016. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én biztos nem innám meg.
2016. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
100%

Fél hónap az nem túl nagy része egy gyümölcslé teljes szavatossági idejének. Ha 2 héten belül úgy meg tudna romlani, hogy bajod lesz tőle, akkor már 2 héttel korábbra sem lehetne garantálni a minőségét.


Mellesleg ha eg gyümölcslé úgy megromlott, hogy bajod lesz tőle, akkor nemcsak kicsit másabb ízű, hanem rossz ízű volna, és ha rossz ízű egy gyümölcslé, akkor eleve minek innád meg.

2016. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában (a tejtermékeken kívül) a lejárati dátumot a te kis lelkednek írják rá ,hogy nyugodt szívvel dobd ki az ételt/italt és menj újra telepakolni a kosarat a hipermarketbe!


Én ittam már 4hónapja lejárt Sió rostos italt aminek érezhetően semmi baja nem volt! (Miután megittam akkor vettem észre ,hogy lejárt 4hónapja ,de akkor már min izguljak ,megtörtént)!

Vártam is a hatást ,hogy majd szépen berendezkedhetek a wc-be ,de nem így történt! Azóta sem bántam meg ,hogy megittam!


Én már nem hiszek a dátumoknak (először a legkisebb kanállal megkóstolom milyen az íze ,ha jó akkor simán elfogyasztom)!


Egyébként meg: Romlott étel/ital nincs ,csak gyenge gyomor!

2016. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg emetofóbia, drága barátaim :)
2016. jún. 18. 23:07
 8/10 anonim ***** válasza:

A ráírt dátum után két héttel de két hónappal se fog biztos megromlani! (..csak ha már fel volt bontva korábban!)


Egyik az, hogy a benne lévő kaja v. ital nem tudja elolvasni a dátumot, hogy "nekem most azonnal romlásnak kell indulnom". :D


A másik, a dátum nem azt jelzi, hogy az élelmiszer ezután nem fogyasztható, hanem az után már nem lehet kereskedelmi forgalomba hozni. A tartós élelmiszerek, konzervek még akár évekig is elállnak és fogyaszthatók. A csokoládék szintén, ha bár az ízén már valami változás, avasodás bekövetkezhet de az attól még nem okoz semmilyen problémát.


Nyilván a gyorsan romló élelmiszerekkel egészen más a helyzet. Mivel azok gyorsan romlanak, még a tárolási időn belül is érdemes meggyőződni érzékszervi úton a fogyaszthatóságáról.


Szóval nem a dátumot kell figyelni.

Az olyan embereket aki csak kizárólag erre támaszkodik és eszerint szelektál, amolyan "szent őrültnek" tartom, amit nem érdekel ehető vagy sem, arra hagyatkozik mások mit jósoltak meg róla látatlanban. :)

2016. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 IQNuQ válasza:
100%
Szerintem nem sok bajod lenne/volt tőle, ha már megittad azóta, mert láttam én már TÉNYLEG romlott rostos üdítőitalt, és már a szaga miatt sem fanyalodtál volna arra hogy megkóstold... (mintha a pálinkát kevernéd valami beazonosíthatatlan szagú cuccal..) ja és egy idő után a doboz is elkezd felpuffadni (kémia-fizika), úgyhogy ilyennél észrevehető ha tényleg romlott. Bár ha a negyven fokban tároltad akkor nem innám meg, de ez más kérdés :D
2016. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár ha a negyven fokban tároltad a már felbontott dobozt palackot, akkor nem innám meg. Szerintem így még pontosabb. :)
2016. jún. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!