Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy kell teafűből teát...

Hogy kell teafűből teát készíteni? Teatojás, teaszűrő kell hozzá?

Figyelt kérdés

Gondolom, az nem elég, ha a bögrébe teszem a teafüvet, és leforrázom.

A kérdés elég egyszerűnek tűnhet, de eddig csak filteres teát ittam, de szeretném kipróbálni a teafüvet is.


2016. júl. 26. 01:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, azt hiszem, tudom. A leforrázott teafüvet még át kell szűrni egy teaszűrőn egy másik bögrébe.
2016. júl. 26. 01:27
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ezt meg is válaszoltad :)
2016. júl. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Úgy látszik :)

De akkor a teatojás nem is kötelező, ugye?

Ha mégis használnám, akkor nem kell viszont utána leszűrni a teát, csak kivenni a teatojást.

Melyik módszer a jobb?

2016. júl. 26. 01:34
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Évtizedek óta iszom szálas teát és egyszer próbáltam a teatojást. Nekem nem jött be, macerás volt kiszedni belőle a teafüvet. Szűrőből egy határozott mozdulat, jó, utána még kimosni, de nem vész. De lehet, hogy van, aki rutinosabb benne vagy nem rakja túl tele... :D

Az ilyen szűrős valami, ami a teatojás, a szűrő és egy kanál keverékének tűnik, lehet, hogy jobb... Szóval két összekapcsol félgömbszűrő, nyéllel, rémlik valami efféle.

De én elég boldog vagyok a kis szűrőmmel is. Bögrével nem játszom, egy litert készítek egyszerre.

S van teáskancsóm, amiben középen direkt van szűrő. Azért sikerül néha kiszabadulnia, azok a szűrők nem az örökkévalóságnak lettek készítve, de alapvetően abba rakod a teát, ráöntöd a vizet, kiemeled a szűrőt és a tea benne marad szépen a kancsóban. Zöldteánál pedig később jön a második leöntés... Ez csak 2 liter tea lehetőleg egy napon, nekem nem mindig jelent problémát. Ha igen, akkor nem szálas teát készítek, annyira nem vagyok ínyenc, hogy ne élvezzem némelyik filterest (bár az kevésbé szól az élvezetről, a teának nálam más szerepe is van).

2016. júl. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én amúgy ilyen teaszűrőre gondoltam:

[link]


Ezt hogy kell szakszerűen használni? :)

2016. júl. 26. 02:26
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
csap alá helyezed a domború végével, megeresztesz meleg, erős vízsugarat, így kijön a túlnyomó része, a maradékot meg szivaccsal kivakarod és kiöblíted. Persze ha napi szinten használod akkor 2-3 havonta cseréld, 200 forintos cucc és fogyóeszköz.
2016. júl. 26. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
De elég ha a bögrébe teszed,forrázod,és iszod.majd ismét forrázod és iszod.Ezt addig csináld még a forrázzott teás viz világos nem lesz.Persze cukor nélkül.igy a hasznos csersavak is ki tudnak ázni.Ezt egy kinai baràtomtol tanultam.
2016. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 piriiiii ***** válasza:
82%

Én tojással szoktam, nincs gondom vele.

Bár általában, ha magam készítem a teát, tehát nem filtereset iszom, hanem valami növényt forrázok le (csalánt, mentát, citromfüvet, stb), akkor nem használok semmit, se tojást, se szűrőt, egyszerűen beleteszem a felforrt vízbe a növényt, növényi részeket, majd kiszedem megfelelő idő után. A mentát citromfűvel csak ajánlani tudom!

Nincsenek szabályok, a l

2016. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 piriiiii ***** válasza:
82%
a lényeg tehát, hogy a növény, a fű érintkezzen a vízzel, utána pedig, hogy kellemes legyen innod, ne legyen minden korty félig úszkáló növénydarabokkal tele. :) Illetve, vannak olyan füvek, amiknek kifejezetten rossz, ha 4-5 percnél tovább áznak. A zöldteát például én nem tudom meginni, ha sokáig ázik.
2016. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Igen, kell hozzá. A legpraktikusabb az ilyen kanna, amibe közvetlenül teheted a füvet:


[link]


A forrázás/nem forrásban lévő vízben áztatás/2-3 vagy 10 perces áztatás elsősorban a teafű fajtájától függ, mindegyik más módon készíthető el ideálisan, és rá van írva a csomagolásra.


Rengeteg fajtát TILOS forrázni, ha jó eredményt akarsz.

2016. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!