Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szemes kávét hogyan tudnék...

Szemes kávét hogyan tudnék lefőzni?

Figyelt kérdés
Szóval kaptam ajándékba egy zacskó szemes kávét. Mákdarálóm van, szóval még akár meg is tudom darálni. Viszont hogyan főzhetném le? Tegyem szűrőbe a darált kávét, és öntsem le forró vízzel?

2016. szept. 26. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy ahogy irod.
2016. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így nem lehet. Törökösen tudod megfőzni: felteszed a darált kávét vízzel és ha felforrt, leveszed. Ha egy kicsit üllepedet nagyon sűrű szitán tudod leszűrni.
2016. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A török kávé készítéséhez a pörkölt kávét többször átdarálják, míg megfelelő finomságú nem lesz. A dzsezvának nevezett, hosszú nyelű sárgaréz edényben cukorral együtt főzik, majd mielőtt felforrna, leveszik a tűzről. Ezután még néhányszor felmelegítik, majd az italt csészékbe öntik a kávézaccal együtt. A jó török kávé ismérve, hogy a zacc nem a felszínen úszkál, hanem leül a csésze aljára .
2016. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
én nem bajlódnék vele, vennék egy kotyógósat vagy odaadnám akinek van kávéfőzője.
2016. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

Ha szűrővel csinálod, akkor papírszűrő és sok víz, hogy megtöltsön egy bogrét (2-2,5 dl). Ez a „drip coffee”, ami Amerikában divat.


De szerintem is inkább török módszerrel főzd meg, az többféle kávéhoz illik, főleg cukorral. Lehet, hogy nem olyan jó, mint a rendes, finomra őrölt törökkávéból, de így is elég jó opció. Részemről minden kávét inkább így főzök meg, mert jobban ízlik, mint kávéfőzővel vagy a mostanában divatos álpresszógépekkel.

2016. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!