Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Akik rendszeresen kávéznak,...

Akik rendszeresen kávéznak, hogy bírják?

Figyelt kérdés

Vagy valószínű velem lehet a baj...

Ha kb 5 napig minden nap iszom kávét, akkor a kb 6. napon már nagyon furcsán érzem magam.

Egy bonyolultabb gondolatmenetet nem tudok végigvinni, alig tudok aludni, elgyengülök, stb.

És ha tartok pár nap szünetet, akkor újból jól érzem magam a kávétól utána.

Egy ismerősöm kb 40 éve minden nap iszok egy nagy bögre tömény kávét.



2017. márc. 9. 05:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
iszik
2017. márc. 9. 05:57
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
A tömény feketét nem bírom, mert tekeri a szívem. A tejeskávé viszont igen, nekem segít a napomat elindítani. Az sem biztos, hogy a benne lévő koffein ezért a felelős, hanem inkább a napi rutin része. Nincsen ilyen problémám, de ha feketét innék, lehet kicsinálna egy idő után.
2017. márc. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Általában alacsony vérnyomásúak bírják a kávét. Vagy, azok, akik nagyon sokat sportolnak, erős fizikai megterhelésnek vannak kitéve és fáradtak, keveset alszanak, nekik kell a frissítés. Fiatalabb koromban, amikor négykor keltem akkor kezdésnek megittam 2-3 csésze kávét hajnalban. Aztán amikor hazamentem a munkából ( Varrodában dolgoztam) Akkor meg tudtam inni egy egész főzet kávét, és utána tudtam sportolni. Ma már én sem bírom a kávét.
2017. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Lehet a vérnyomásoddal van gond. Nekem alacsony és ha reggel nem iszom meg a kétszemélyes kávémat,akkor fel sem bírok kelni és egész nap fáj a fejem. Sőt,ha ébredés után nem rögtön iszom,hanem kb egy órával utána,akkor már olyan,mint halottnak a csók.
2017. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon használ a kávé, de mindig kell az a pár nap kihagyás. Akkor fejfájás van. De utána megint pár napig kávéval minden jól megy, pörgéssel.

A gyógyszerekre is úgy reagálok, ha le van írva valami mellékhatás, az biztos, hogy nálam előjön intenzíven az összes.

2017. márc. 9. 07:16
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Én 3 az 1-ben kávékat iszom, és ihatok, amennyi jólesik, nem érzem semmi rossz hatását a vérnyomásban, szívben.

De kóla, tea is tartalmaz ébresztőszert, lehet azzal váltogatni.

2017. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Én eszpresszóval indítok, munkahelyen instant, reggel 2, délután egy, de van, hogy kettő. Nem is bírnám nélküle.
2017. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

Én teljesen jól bírom,sosem tudtam még annyi kávét inni,hogy rosszul érezzem magam tőle.

Átlagosan egy nap 2-3 hosszúkávét iszok,mellé megvan a 3-4 liter víz.

Bár a vérnyomásom nekem is "alacsony" és elég sokat és intenzíven sportolok.

2017. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
15 éve rendszeresen kávézok, meg tudnék lenni nélküle, mert nincs rám erős hatással (simán el tudok aludni 10 percen belül, miután megittam, ha elég fáradt vagyok :D), de nagyon szeretem az ízét és illatát is. Dupla eszpresszót szoktam inni, feketén, naponta egyet, max kettőt.
2017. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Nekem alacsony a vérnyomásom, így ezért annyira nem visel meg.

Reggel szoktam inni egy jó erős feketét, egy cukorral, kicsit később ilyen 10 körül (most megyek majd a konyhába :)) egy kicsit gyengébbet, ebéd után meg tejeskávét.

2017. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!