Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A tejben tényleg vannak hormonok?

A tejben tényleg vannak hormonok?

Figyelt kérdés

Mivel terhes bocimama teje a tej, amit a borjúnak ♂ /üszőnek ♀ termel, miután megszülettek (csak állítólag hamar elveszik tőle) ezért sok hormon van benne. Mert az anyatejben is van hormon.


Mi az igazság? Hogy van ez? Egészséges tejet inni?



2017. júl. 15. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Erről nagyon megoszlóak a vélemények
2017. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Inni egészséges, de nem a 1,5 %-ost. A borjút pedig nem veszik el hamar az anyjától.
2017. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

A "terhes" bocimamának nincs teje, csak miután megszületett a borjú!


Miután megszületett, sincsenek benne hormonok, egy állat ugyanis a növekedéshez szükséges hormonokat saját maga állítja elö, a tejben csak tápanyagok vannak.


A tej meg a legtöbb embernek egészséges (lenne), kivéve, ha leszoktatja magát, mert hosszabb ideig tartó tej-nem-fogyasztás is okozza a laktóztermelés megszünését és ezzel alakul ki a laktózérzékenység Közép-Európában.

2017. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
47%
2017. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Megint egy pletyka-szintü, minden (tudományos) alapot nélkülözö cikk!
2017. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Az emberiség jelentős része laktózérzékeny (orvosilag vagy nem, de rosszul esik nekik), ezt én természetesnek is tartom, felnőtt állatoknak nem kell tejet inni, főleg nem más fajét. Feldolgozva már más, amikor a sajt elveszti a laktóztartalmát...

Hormonoktól függetlenül sokan kerüljük a tejet, pl. a legtöbb testépítő is rossznak tartja.

Mindenki tapasztalja ki s döntse el, fogyasztja-e. Persze ebben fontos kérdés lehet a hormontartalom és egyebek, de én ezek vizsgálata előtt döntöttem, így nem kutakodtam.

2017. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

1.: erről nem megoszlanak a vélemények, hanem van aki a tényeknek hisz, van aki a tejlobbinak.


A tehéntej ugyanúgy emlős állat ANYATEJE, mint az emberi tej. Mit tartalmaz az emberi anyatej? Fehérjéket, antitesteket, zsírokat, tejcukrot, ásványi anyagokat, endokannabinoidokat, emésztési enzimeket ÉS HORMONOKAT.


Ha nem hiszed, még a wikipédia is írja ("breast milk"):

" In addition to the appropriate amounts of carbohydrate, protein, and fat, breast milk provides vitamins, minerals, digestive enzymes,[17] and hormones.[17] Breast milk also contains antibodies and lymphocytes from the mother that help the baby resist infections"


Most akkor egyetlen kérdésem van azok számára, akik cáfolják, hogy a tehéntej hormonokat tartalmaz: ha minden emlős állat, még az embert is beleérte - teje hormonokat tartalamaz, akkor a tehéné hogy a csudába ne tartalmazna?


Kérdező:

SZERINTEM egészségtelen.

Ha fent elolvasod, miket tartlamaz az emberi anyatej, rögtön rájössz miért. A tehéntej is ugyanezeket tartalmazza - a saját fajtájának! Nem az embernek hasznos/szükséges hormonokat, antitesteket, enzimeket, és egyeket tartalmazza, hanem a borjú számára szükségeset. Azt gondolom nem kell elmagyarázni, hogy ez miért problémás a testünk számára.

Erre ráadásként jön az ipari állattartásból származó tejnél a permetezőszerek-növényvédőszerek, amit az állat a takarmánnyal elfogyaszt, az oltások, a génmanipulált takarmány, ami mind-mind bekerül káros anyagként a tejbe is.

2017. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Eleve tartalmaz hormonokat (lasd fentebb), de manapsag mar hormonkezelik is az allatokat, hogy minel tobb teje legyen es minel tovabb. Es ezek a hormonok benne vannak a tejben is ugyanugy.
2017. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7.nek köszönöm!

Ez volt a legkorrektebb válasz! Ezzel tényleg választ kaptam a kérdésre!

2017. júl. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!