Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért lesz azonnal elviselhete...

Miért lesz azonnal elviselhetetlen szaga a víznek?

Figyelt kérdés

Mi okozza azt, hogyha szellőztetek, és közben szeretnék inni pohárba töltött gyümölcslevet, vagy akár sima, szénsavmentes ásványvizet, azonnal visszataszító szagúvá válik? Az ízén nem változtat, de a szaga borzalmassá válik. Próbálja ki más is és számoljon be róla, hogy milyen szagot érez. a szaglás egyénenként is eltér, de hátha valakinek sikerül valamihez hasonlítania, vagy akár megfejtenie, hogy mi lehet a levegőben ami ezt okozza, mert borzalmas.


Ekkora volna a légszennyezettség? Budapesten lakom, most már a forgalom sem nagy, a légáramlat az ablak irányából a szoba felé tart. Eső után vélek még felfedezni hasonló szagot kinn az utcán.



2017. aug. 6. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem valami baj van a szaglásoddal nekem semmi baja vizzel. :D
2017. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs baj a szaglásommal, talán valamennyire érzékenynek mondható. Írhatnád, hogy honnan vagy.
2017. aug. 6. 01:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet semmi koze hozza, de nekem pl az ablakkal szemben van egy viszonylag uj konyhaszekreny, es ha nagyon meleg van, odasut a nap, akkor a poharak atveszik egy kicsit a szekreny szagat, foleg ha lefele forditva tarolom oket. De a szekrenynek is erzodik a szaga alapbol. Na most ezt az alap szagot megszokja az ember orra hamar, es nem tunik fel, de szelloztetes utan a szekrenybol kivett poharon (mivel a szekreny zarva volt) ugyanugy erezni, jobban eszrevenni.

Esetleg probald ki, hogy nem-e neked is a poharnak van alapbol szaga, mert en is ugy jartam, hogy eloszor en is azt hittem a viz budos.

Csak egy otlet....

2017. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Plusz még a pohárnak is lehet szaga!


Mármint nem úgy, ahogy a 2-es írta, hogy a szekrénytől, hanem magának a pohárnak!


Nekem pl volt olyan promóciós coca kólás poharam, hogy oldódott belőle az anyag!

Pláne, ha meleg folyadék volt benne. És büdös volt.

2017. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, közben előkerült egy ilyen kérdés:

[link]

Válasz persze erre sem érkezett, de közelebb vagyunk.

2017. aug. 6. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyi az egész, hogy Te két évvel hamarabb lettél covidos, ez okozta a szaglásod módosulását. :)

Haverom attól szenved, hogy elviselhetetlenül keserű lett számára a sör covid után. :)

2022. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Covid? Ugyan már.. akkor nem csak ezt az egy dolgot tapasztaltam volna.

A sörös dolog viszont oké.

Közben rájöttem egy spontán kísérlet révén, hogy az ózon lehet felelős a szag kialakulásáért. (Elemes gázgyújtót nedves pohárba lógattam és jó pár ívkisülés erejéig bekapcsolva tartottam.)

2022. aug. 28. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!