Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van a magyar coca...

Miért van a magyar coca colába több cukor és kalória?

Figyelt kérdés

A magyarba 45 kcal és 11,2g cukor van 100ml-be

egy osztrák vagy amerikaiba viszont csak 42kcal és 10.6g cukor van

ez hogy lehet? nem ugyan azt isszuk mint más országban?



2017. szept. 7. 18:06
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként én ittam osztrákoknál és az valamiért sokkal másabb volt mint a magyar sokkal "kólásabb" ize volt
2017. szept. 7. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a palackozó üzem rakja bele a cukrot, az alapszirupot minden palackozóüzem ugyanabból az amerikai gyárból kapja, de ők dönthetik el hogy pl répacukorral vagy kukoricasziruppal édesítse a kólát, Magyarországon és az USA-ban kukorica sziruppal, pl Ausztriában és Olaszországban répacukorral édesítik.
2017. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De, ugyanazt iszod.Az édességet viszont minden országra külön szabják.
2017. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert Magyarországon minden élelmiszer hulladék! A sörtől kezdve, a tejig, a pékárú, minden.. miért van az hogy egy Német o-ban lévő pékségben veszek egy jó kenyeret, 1 hétig tudom enni, és még mindig finom, az itthoni 3 óra múlva kuka:D
2017. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt hallottam, hogy a magyarországi kóla nem olyan édes, mint amit külföldön lehet kapni.

Amerikában meg sokkal édesebb mint itt nálunk.

2017. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a Coca-cola minden országnak az átlag ízlése szerint szabályozza az ízt. Pl. Szerbiában nem annyira édes és van egy citromos utóíze szerintem ott finomabb.
2018. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!