Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hol tudok gyenge kávét venni?

Hol tudok gyenge kávét venni?

Figyelt kérdés

Itthon douwe egberts karaván kávét szoktak inni, régebben én is, viszont egy ideje nagyon felmegy tőle a vérnyomásom, és sokára áll vissza. Annak a hátulján van egy "erősség jelző", ami szerint az 8-as erősségű.

Most ha kávé ízre vágyom, koffein menteset iszom, de néha egy pici azért nem ártana (pl. ha álmos vagyok, de ilyen erőset iszom, akkor álmos leszek és mellé még rosszul is vagyok a vérnyomásom miatt)

Hol vagy milyen márkából találnék olyat, ami 1-2-3-as erősségű?


2017. okt. 12. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az az erősség nem a koffeintartalmat jelzi, hanem azt, hogy az aromája mennyire erős a kávénak.


Én a helyedben vennék egy csomag koffeines meg egy csomag koffeinmentes kávét, és összekeverném. Nem rögtön az összeset, hanem előbb pl. 1-1 kanállal, aztán ha túl erős/gyenge, akkor módosítanék az arányon stb.

Így nem kell keresgélned semmit, mert 2 csomag kávét bárhol tudsz venni...

2017. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gyenge kávét venni.

Főzd gyengére. Azaz több vizzel és/vagy kevesebb kávéval.

Vagy simán vizezd fel.

2017. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, hosszúkávét igyál
2017. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A koffeinmentes kávé is tartalmaz koffeint, igaz csak 5-8 mg-ot, egy átlagos kávé 135 mg-ot tartalmaz.


Különben meg a zöld/fekete tea is jó lehet álmosságra. Előző 30 mg körüli/csésze, utóbbi 50 mg körüli/csésze.

2017. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3! A hosszukávé egy adagjában több a koffein mint a presszokávéban.
2017. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5#

Az én kávéfőzőm tud hosszú kávét csinálni, ugyanannyi kávé mennyiség van benne csak durvábbra őről és több vizet használ, tehát hígul a kávé.

2017. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!