Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Gyömbér tea. Héjasan vagy...

Gyömbér tea. Héjasan vagy pucolva? Forrázva vagy főzve?

Figyelt kérdés
Rengeteg receptet néztem már, van aki reszeli az egészet, van aki kockázza, van aki meg is pucolja, sok helyen láttam olyat aki csak forrázza de van aki meg fél órát főzi. Most akkor mi a legjobb ill. helyes módszer?

2017. dec. 4. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha főzöd, sokkal erősebb lesz, mint ha forrázod. Én kiskockákra vágom, pucolom, forrázom - és így is épp elég erős szerintem.
2017. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ma úgy csináltam hogy reszeltem és főztem kb10 percet, hát mit ne mondjak elég csípős. Holnap kipróbálom forrázva.
2017. dec. 4. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Reszelve is csípősebb, mint ha kockázod. Neked kell kitapasztalni, hogy neked mi kellemes. Meg nem kell ám sok bele. Én egy másfél literes kannába egy hüvelykujjnyi darabot szoktam megpucolva felhasználni.
2017. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a teát nem szeretem, jó centis szelet hámozva és mint egy darab répát megeszem. Bár, az íze nem olyan, mint egy répának. A nejem, hámozás nélkül karikázza, 4-5 és liter vízben megfőzi, úgy 8-10 percig. Leszűri és napközben iszogatja. A kifőtt karikákat azonnal, szűrés után megeszi.
2017. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen iszom gyömbérteát, Kb. 2 hétig naponta, majd 1-2 hét szünet, és ezt ismétlem. Közel másfél éve iszom így, persze mindig valamilyen gyümölcsteával ízesítve.

Én így készítem: kb. 1 liter vízhez 2.5 - 3 cm-es darabot darabot vékony szeletekre vágok (héjával, de előtte megsikálom), és 10 - 12 percig forralom. A felénél utántöltőm, az elpárolgó vizet.

Majd lezárom, és beleteszem a 2 gyümölcstea filter ( vagy a 2 kiskanál szálas teát). Hangulat szerint a végén citromlével turbózom.

Van amikor picit csíp, ez nyilván a gyömbér frissességétől is függ, de sosem kellemetlenül.

2017. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek majd próbálgatom nekem mi hogy jön be :).
2017. dec. 4. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!