Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szénsavas vagy mentes ásványví...

Szénsavas vagy mentes ásványvíz jobb a melegben?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek! A munkahelyünkön szénsavas ásványvizet osztogatnak és sok embertől hallottam, hogy a szénsav jobban elűzi a szomjúságot, ennek ellenére én inkább a mentes vizet preferálom. Valaki tudja, hogy mi ennek a vélekedésnek az alapja? Tényleg így van ez?

2018. máj. 27. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen időben a hideg, mentes víz a legjobb. :)


A szénsavassal csak annyi a bajom, hogy károsítja a bélrendszert.

2018. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Sosem hallottam erről. Utálom a szénsavast szétmarja a torkomat és puffaszt.
2018. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
40%
Szerintem is a mentes hideg a legjobb, legfőképp azért, mert melegben a szénsav hamarabb kimegy a vízből. De egyébként ezen kívűl semmi más érvet nem tudok felhozni, mert semmit nem tesz a szervezettel, hiszen mikor a szénsav a gyomorba kerül az lehető leghamarabb távozik. Azt vedd meg, amelyiket jobban szereted ízre.
2018. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sokszor jobban oltja a szomjam a szóda, szóval én néha azt iszom, általában pedig csapvizet. Túl sok ásványvizes víz szerintem nem esne jól... De néha kellemes és hatásosabb, mint a sima.
2018. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogyan károsítja a bélrendszert? Ezt még nem hallottam.
2018. máj. 27. 23:10
 6/8 anonim válasza:
58%
Sehogy se
2018. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Mentesért nem adok pénzt, semmi különbséget nem érzek a csapvízhez képest. Én csak szénsavast iszok.
2018. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem kerül ez semmibe, mert a cég adja 1 liter/nap. Mentes víz nem választható, mert a szénsavast osztogatják csak, mondván hogy az jobban csillapítja a szomjúságot. Ezért kérdeztem, hogy tényleg igaz-e ez.
2018. máj. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!