Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaital vásárlás korhoz...

Energiaital vásárlás korhoz kötött?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A minap egy áruházban szerettem volna venni egy energiaitalt, mikor aztmondta az eladó hogy csak 14 éven felülieknek adja ki (már elmúltam) ezért kérne egy diákigazolvány vagy személyit. Odaadtam a személyimet és akkor adta csak ki. (Prima áruház)


Mindenhol ez van? Vagy csak ott abban a boltban, illetve egyáltalán van ilyen azaz lehetséges? Bevezettek egy új törvényt?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 25. 22:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Én előző héten vettem energiaitalt és az eladót egyáltalán nem érdekelte, hogy hány éves vagyok. Erre nincsen törvény.


13/L

2018. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ilyen nincs, kiírva sincs, ez nem alkohol, hanem üdítő. Kólához kérnek?
2018. júl. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak nevezetesen a "príma" nevű áruház(ak) ban kérik el, legalábbis tőlem biztosan. Nem értem :/
2018. júl. 26. 00:09
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Jól kezdődik az önpusztító életmód...Jó fiatalon kell elkezdeni. Cigi se árt mellé.
2018. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam erről! Fura! Mondjuk ha rám hallgatsz, csak óvatosan idd, mert én energiaital függő vagyok és sorolhatnám milyen káros hatásai vannak.
2018. júl. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a bolt egyéni döntése. Angliában az Aldi vezette be tavaly,hogy 16 éven aluliaknak nem ad ki.
2018. júl. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Több féle energiaital van forgalomban..van ami baromi erős hatású, ha már hármat megiszol(akár felnőtt is)akkor igen furcsa tünetek jelentkeznek. ez rá is van írva, és a korhatár is.


jártam olyan országban, ahol háromnál többet nem adtak még felnőttként sem.

2018. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Monsterben van majdnem 150mg/doboz, de kisebben, pl redbull, hell, az 30 körül, ami szotyi. Egy kávéban van 80-100.
2018. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Látom le lettem pontozva xd meg is értem,kisgyerek ésszel én is haragudnék arra,aki egyébként csak jót akar,de hidd el,ha ilyen fiatalon kezded el tonkretenni magad,nem fogja megkoszonni a szervezeted. Mi lesz később?
2018. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Mi vettünk, amikor 13 voltam, meg a barátnőim is, senki nem kért tőlünk semmit...

(Egyébként nem szoktam energiaitalt inni, nem is szeretem annyira, kétszer ittam talán, egyszer a barátnőimmel akkor, mert ki akartuk próbálni, egyszer meg tényleg szükségem volt az erngiára. De az is Hell volt, ami nem a legerősebb.)

2018. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!