Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet-e használni az ipari...

Tojáslikör kérdése:

Lehet-e használni az ipari szén-dioxidot szódavíz készítéséhez?

Figyelt kérdés
tudom hogy lehet,de azt nem tudom, hogy emberi fogyasztásra lehetséges egyáltalán.
2018. szept. 15. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megtudnád indokolni?
2018. szept. 15. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Én kamionos vagyok, és pár évig gázszállító tartálykocsival jártam. Nagyon sok ásványizes cégnek, üdítőital gyártónak szállítottunk. Persze ipari célra is. A lényeg a tisztaság és a minőségi bizonyítvány. Az élelmiszeriparban szigorú szabályok vannak, a szén dioxidban limitált a szennyeződések mértéke. A kocsi töltésekor és lefejtésekor mintát vesznek a rakományból és bevizsgálják. A mért értékről egy bizonyítványt állítanak ki


A szén dioxid a földből jön, onnan nyerik ki, hazánkban pl. Répcelakon. Mint ilyen, tartalmazhat több - kevesebb szennyeződést.


Amely minőségű rakomány alkalmas mondjuk ipari célra, hűtésre, védőgáznak stb. az nem feltétlenül alkalmas mondjuk a Coca Cola gyárnak.

2018. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

3.


Ja, és a lényeget nem mondom: igen, rengeteg kis szikvíz készítőnek, szódásnak is szállítottunk szén dioxidot, szerte az országban és külföldre is.

2018. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kamionos, én szállitmányozással foglalkozom és teljes mértékben igazad van. Akk lepontozza nem tudom miért tedz
2018. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!