Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért esik jobban üvegből...

Miért esik jobban üvegből inni, mint pohárból?

Figyelt kérdés

Egyszerűen jobban esik, néha öntök ki pohárba, de az üvegből jobban esik, hidegen.

(Egyedül élek, nem iszik más utánam.)


2018. nov. 1. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért, mert így mindig pont annyit iszom, amennyi jól esik, a maradék nem "vész kárba" (pl. szénsavas víz, üdítő esetén) + az üveg mindig kéznél van, nem ömlik ki belőle a víz stb.

De pl. teát pohárból iszom szívesebben.

Vagy ha leülünk beszélgetni, enni stb. akkor is pohárból iszunk.

Mi ketten vagyunk, mindenkinek saját üvege van.

2018. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy másnak miért esik jobban üvegből, mert nekem pohárból esik jobban.:)

De nagy előnye az is, hogy pohárból nagyobb kortyokkal lehet inni és ez jól jön, ha különösen ha szomjas valaki.

2018. nov. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb mint poharat is levenni.

Én üdítőt amit többen iszunk szívesen iszok pohárból, de a szobámba nem viszek semmit max egy üveg vizet.


Engem a szagok zavarnak amúgy, néha az edényeknek fura szaga van. Volt olyan mosogatószerünk amitől a tupperes palackom is számomra büdi volt. (mosogatógép, nem langyos vizes, koszos szivacsos mosogatás)

2018. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem valami pszichológiai, meg megszokási dolgokat keresünk, akkor a szénsavas cuccok tovább jobban szénsavasabbak maradnak az üvegben, mint kiöntve pohárba
2018. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üvegből szeretem én is.. Nem tudom miért, de jobb tényleg. Jó hidegen, egyenesen a hűtőből.



Pl. a szénsavas ásványvízet nem is bírom meginni pohárból.. Belekortyolok és alig bírom lenyelni... Üvegből pedig olyan jól esik


Lustaság nem lehet ok, mert ott a pohár a hűtőn... Lehet szokás kérdése.. Gyerek koromban mindig vizet ittam, de kizárólag csapról - tenyérrel- nagyon jó friss hideg víz folyt nálunk, sosem használtam poharat, ha megszomjaztam befutottam ittam egy nagyot és futottam is tovább.

2018. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!