Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Filteres teánál fontos figyele...

Filteres teánál fontos figyelembe venni az áztatási időt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fekete teánál ügyelni szoktam rá, mert ha sokáig ázik, akkor azt hallottam, hogy csersav oldódik a teába és az nem tesz jót a gyomornak (savasít).

Gyümölcsteáknál hagyom, amíg meg nem iszom.

2018. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, kivéve gyümölcsteánál.
2018. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden teánál fontos figyelembe venni, igen. Mármint ami tealevelet tartalmaz, a gyümölcsteáknál valóban nincs akkora jelentősége.
2018. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%
A túláztatás elronthatja az ízét, vagy vagy nekem mondjuk egyes teáknál hányingerem is lesz tőle, főleg ha üres gyomorra iszom meg. Ebből a két szempontból lehet fontos figyelembe venni.
2018. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos még a filter anyagából is oldódik ki nem kívánt összetevő, érdemes utána gugliznod. Ezért mindenképp a minimálisan szükséges ideig érdemes benne hagyni a vízben a filtert. Nemcsak az ízt rontja a túláztatás...
2018. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Főleg a gyenge minőségű (olcsó) teáknál tapasztaltam, hogy ha sokáig áztattam, szinte filterizű volt a tea.
2018. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem miért pontoztátok le az ötös válaszát.

Szerintem a puszta mellékíznél itt rosszabb a helyzet, ezért nem iszom soha lógatós (filteres) teákat:


[link]


"Ugyanilyen veszélyesek lehetnek a papírból készült teafilterek is, amelyeket gyakran epiklórhidrinnel kezelnek, ami 3-MCPD vegyületté alakul a forró víz hatására – ez a vegyület pedig összefüggésben áll a férfi meddőség kialakulásával, mely elősegíti a rákos sejtek szaporodását. Rágcsálóirtóként is használják, tehát a legnagyobb jóindulattal sem lehet rá azt mondani, hogy nem veszélyes."



Vagy:

[link]

"A papír teafilter sem nevezhető túlságosan biztonságosnak. A legtöbbjüket epiklórhidrinnel kezelik le, mely vegyület a vízzel érintkezve 3-MCPD molekulákra bomlik le. Ez utóbbiról laboratóriumi vizsgálatok során kimutatták, hogy egereknél meddőséget okoz, és igencsak legyengíti az immunrendszert."


Ha ez nem elegendő, esetenként van fluoridvegyület is:


[link]


"A kutatást a Washington Egyetem orvosi karán végezték (Saint Luis, USA) és a vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy a filteres tea sok fluoridot tartalmaz. Olyan nagy koncentrációban van jelen, hogy a rendszeres használat esetén akár fluoridmérgezéshez is vezethet. A betegség során a fogak zománcának felületén foltok képződnek, különféle nagyságú, formájú és színű sérülések alakulnak ki. Súlyos esetekben a csontjainkat támadja meg. Az emberi szervezet normális működéséhez, a fogak és a csontváz csontjainak megerősítéséhez napi 0,05-től 0,07 mg/testsúlykg mennyiségű fluorra van szükség. A filteres tea leforrázásakor a fluor koncentrációja elérheti a 2,4 mg/testsúlykg mennyiséget is. Az ember számára a halálos napi dózis 32-64 mg/kg. Jó, ha ismerjük a fluoridmérgezés első tüneteit. Ez hányinger, hányás, fájdalom a hasban. Ellenméregként tej vagy ún. mészvíz (pharm aqua calcis) fogyasztását javasolják."


Szóval jó áztatást mindenkinek, aki filteres teákat fogyaszt...


Ami engem illet, van egy természetes anyagból készült, festéket nem tartalmazó szövet batyum, ebbe szórom a teafüvet és ezt használom filterként. Ám a normál teafüveket sem érdemes túláztatni, mert bizonyos nem kívánt ízt adó aromaolajok lassú oldódással jönnek csak ki. Gyors forrázás esetén a teák többségének ízanyagainak jó része kijön, a maradékért pedig nem érdemes elrontani italunk ízét. Ha töményebben szeretjük inni, használjunk több teafüvet, vagy kevesebb vizet.

Zöld teák esetén (fajtafüggő módon) nyilván hosszabb áztatási időkre és alacsonyabb hőfokra van szükség, de saját magukhoz képest mérten ezt sem érdemes túláztatni.

2018. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!