Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Fantából van még régi, sima...

A Fantából van még régi, sima cukros, amiben nincs édesítő?

Figyelt kérdés

Csak étteremben szoktam néha napján coca-cola terméket inni, és akkor vettem észre hogy a standard Fanta már nem a kb. 190 kj /100 ml energiatartalmú, hanem levitték 120 kj/ 100ml-re, és persze beletettek édesítőt.

Vajon mióta csinálják ezt, és ti is észrevettétek? Pl. Burger Kingben ez volt ami nagyobb étterem lánc.



2019. ápr. 17. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne lenne?

[link]

Energia (100 ml): 187 kJ

2019. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nincs. Sajnos minden üdítőben édesítő van már, vagy édesítők és cukor kombinációja.

Egyedül a coca-cola az, amiben megmaradt az eredeti és mellette vannak édesítős változatok.

Én észrevettem, mert nagyon érezhető az ízváltozás. Pl. imádtam a gyömbért, de teljesen megváltozott az íze édesítővel, és így már nem túl jó.

2019. ápr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a meggy márkát szerettem, de már annak is olyan az íze, hogy......... Nálam az üdítők pár éve teljesen kilőve.

Inkább gyümölcsből csinálok magamnak szörpöt.

2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs. Én is ezért szoktam le az üdítőkről. Anno imádtam a Pepsit, a Mirindát, a Fantát, a Traubit... De mióta édesítőzik őket, nagyon nem ízlenek. Inkább megtanultam házi szörpöt készíteni, és nyáron kimegyek egy szedd magad földre gyümölcsért. Akkor csinálok jó pár üveggel, és az kitart jövő évig. Hideg ásványvízzel, vagy szódával nagyon jó, és legalább biztosan tudom, hogy mit is iszom.
2019. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Nincs. Ősszel még volt. Azóta nem veszek fantát dugják fel. Van zeró akkor miért kell a simát tönkre tenni? Vagy a ratyi szabi találta ezt ki? Ez igaz a Szrpájtra is.
2019. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!