Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi a különbség a szörp és a...

Mi a különbség a szörp és a szirup között?

Figyelt kérdés

Jön a nyár, szeretnék majd csinálni limonádét, koktélfélét.


Nézegetem a belevaló cuccokat. Mivel a kedvencem az eper, így első körben gondoltam az eperszirupra. Egy étteremben láttam, hogy a koktélban maracujaszirup van. Finom volt.

Intenzív ízt ad neki, de mégsem olyan mint a szörp, és elénk szint is ad.

Nagy különbség van a kettő között?

Vagy mi az az alapanyag, ami finom lehet egy koktélban például?


2019. máj. 27. 16:40
 1/5 anonim válasza:
16%

Szia!

A szörp az a folyékony anyag amit megiszol, miután vízzel higítottad. Bármilyen élelmiszer boltban megtalálható, olyan palackban, mint az ásványvíz. Te pl veszel málna szörpöt, az piros. Hazamész, öntesz egy keveset a pohárba, vízzel pedig teli öntöd.

A szirup nem ivásra való. Nem kell higítani, nem olyan az állaga, mint a szörpnek. Jobban hasonlít a mézhez(állag). Megveszed a boltban, ha sütsz palacsintát(amerikai), vagy valamilyen süteményt, ráteheted. Ez tubusban található, mint a tusfürdő.

Még nem vagyok nagykorú, a koktélokhoz nem értek.

Remélem tudtam segíteni!

2019. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
27%

Első vagyok!

Utánanéztem és láttam koktél SZIRUPot.

Hogy el tudd képzelni, a Nurofen, vagy más folyékony gyógyszerek is szirupok.

2019. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

A szirup meg a szörp elvileg ugyanaz, csak másként szokás felhasználni. (Másik országokban a szörpöt szirupnak nevezik, nincs két külön megnevezés)

A fö különbség az, hogy amit Mo-on szörpként árulnak, az valami pancsolmány különbözö aromákból, szinezékekböl és gyümölcsöt nem látott, szirup néven meg tényleg gyümölcsböl készül.

2019. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szörp az gyümölcsszirup.
2019. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lastwraith válasza:
68%

A szörp egy jó, majdhogynem klasszikusan magyarnak mondható ital, ami mindannyiunk gyerekkorában szerves eleme volt a nyári frissítőknek, legyen szó akár a nagymamánk bodzaszörpjéről, vagy egy finom, darázscsalogatóan édes málnaszörpről. Máig szívesen kortyolgatjuk különböző ízű változatait, azonban egyre gyakrabban találkozhatunk a boltokban többségében import eredetű gyümölcsszirupokkal, ami több szempontból is zavarodottságra adhat okot. Mi a különbség a kettő között? Nos, külföldön többnyire semmi. Az angolszász nyelvterületeken a nálunk ismert szörpöt ugyanúgy szirupnak nevezik, pedig a különbség igenis valós és jelentős!


Míg a szirupokat többségében ízesítőként használják hideg, vagy meleg italokhoz, a szörpöket főleg alap italként fogyasztjuk, pusztán vízzel hígítva, arról nem is beszélve, hogy a nálunk forgalmazott import gyümölcsszirupok többsége a magyar gyümölcsszörpökhöz képest egy jóval alacsonyabb minőséget képvisel. Míg a minőségi szirupok cukorral és valódi gyümölcsökkel és fűszerekkel készülnek adalékok nélkül, addig ezek az elterjedt import szirupok főként glükóz vagy fruktóz alapra épített termékek mesterséges aromával és színezékekkel vegyítve. A különbséget mi sem mutatja jobban, hogy ezek a szirupok a gyümölcsszörpökkel és a minőségi szirupokkal szemben nem szorulnak hűtésre, ugyanis magas mesterséges összetevőtartalmuknak köszönhetően nem igényelnek természetes felhasználási módot.


Érdemes tehát odafigyelni arra, mit kérünk az poharunkba. Legyen szó hideg vagy meleg italról, szörpről vagy szirupról, fontos, hogy mindig tudatosan, körültekintően válasszuk meg a nekünk megfelelő gyümölcsízt, hiszen a nem mindegy, hogy egy kémiai laborban megszerkesztett vegyszert fogyasztunk, vagy egy valódi gyümölcsökből készült organikus kézműves szörpöt.


/ [link]

2020. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!