Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Bodzaszörp készítése kezdőknek...

Bodzaszörp készítése kezdőknek, írna valaki rgy jo bevált receptet?

Figyelt kérdés
Ahol most lakom rengeteg a kertben a bodza ennek felhasználására keressek receptet kezdő vagyok!

2019. jún. 4. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Én megszoktam teának főzni, mézet és citromot teszek bele, aztán melegen és hidegen is nagyon finom.

Hűtőben eláll napokig.

2019. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%

Szia!

Én így csinálom 3.éve már:

HOZZÁVALÓK

20-30 db bodzavirág

4 kg kristálycukor

6 l víz

5 db citrom

10 dkg citromsav

1 tk natrium benzoát


5 liter vizet felforralunk 3,5 kg cukorral. A maradék 0,5 kg kristálycukrot karamellizáljuk, majd mikor kész az égetett cukor, ráöntünk 1 liter vizet majd addig forraljuk, míg a cukor felolvad a vízben, s amikor ez megvan, a kétféle cukros szirupot egyben is összeforraljuk.

Amikor a cukorszirup kihűlt, beletesszük a bodzavirágokat és a többi hozzávalót. 4-5 napig érleljük, időnként megkeverjük. Végül leszűrjük, és sterilizált üvegekbe töltjük.Ebből lesz tele a 10l-es vödröm,

2019. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

3 liter víz

3 kg cukor

6 dkg citromsav

26 db tenyérnyi nagyságú bodzavirág

2 napig hagyod állni a vízben a virágokat, aztán kiszeded, leszűröd, elkevered benne a cukrot és a citromsavat és mehet flakonba, üvegbe. Esetleg egy kis nátrium-benzoát mehet a tetejére. Egyszerű és nagyon finom.

2019. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bármibe jo eltenni vagy csak üveg ?Mert üveg pl italos 7dl nemsok van nekem
2019. jún. 4. 15:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag flakonba is jó, én is abba szoktam. Arra kell figyelni, hogy a levegőt teljesen kinyomd a flakonból és úgy zárd le. A kupak alá rakhatsz befőzési fóliát, illetve le lehet ragasztani szigetelő szalaggal, hogy biztosan ne kapjon levegőt. Hűvös helyen évekig eláll, nem forr meg.
2019. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Google.
2019. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszolo,irtam h kezdőknek

Ott kidob ezer receptet egy olyannak akk sosem csinált szorpot ez nem segítség.

2019. jún. 4. 20:04
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

De, segítség.

Vagy miben vagy kezdő, olvasásban?

Szövegértés csak megy azért, nem?

2019. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pl amit az 5ös válaszoló leírt nem konkrétan a hozzavalok az igenis nagy segítség ezeket pl nemtudtam

Random kiválasztani egy receptet nem olyan ,elég lutri.

2019. jún. 4. 20:14
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

Hagyjuk már, rohadtul nem random kiválasztás.

Google relevancia és népszerűség szerint rangsorol, plusz szinte minden receptes oldalon vannak értekelések, kommentek.

Simán csak lusta és béna vagy.

2019. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!