Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha Tibi Atya fröccse nem...

F Ed kérdése:

Ha Tibi Atya fröccse nem tablettás, van elég szőlő az országban hozzá?

Figyelt kérdés

Tibi atya elvileg fel van háborodva hogyha megvádolják hogy minőségtelen, esetlen tablettás a fröccse.

Én kóstoltam a Blahán és finom, másnapos se vagyok tőle.

De kábé egy nap azon a helyen 50-60 liter tuti elmegy, egy héten az 420 liter, egy évben 21840 liter.

És már árul dobozost is, és még jár fesztiválokra meg más kocsmája is van, tehát szerintem a 100 ezer liter bort is elérheti az éves igény.

Ehhez mekkora terület szőlő lenne szükséges, létezik hogy ennyi megterem hazánkban?



2019. aug. 2. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon 392 ezer tonna borszőlőt szüreteltek 2018-ban, ebből 3,75 millió hektoliter bor készült.
2019. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a kérdés alapja is hülyeség. A "tablettás" bor is szőlőből van. Magyarországon legális kereskedelmi forgalomba nem kerülhet olyan bor, ami nem szőlőből van, mert törvénybe ütközik. Úgy hívják borhamisítás.
2019. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennél jóval több terem Magyarországon (ahogy azt előttem leírták). Ugyanakkor nem értem miért feltétlen hazánkban termelt szőlőből lehet csak Tibi atya bora? Magyarországon is kapható, rendkívül olcsó borok külföldi alsó kategóriás borok felvásárlásából vannak!
2019. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
100%
Az elmúlt kb. 100 évben Európában ez a probléma általában fordítva van. Annyi szőlőt termesztenek, hogy a belőle készült bort nem tudják mind eladni. Csak írd be a Google-be, hogy „bortúltermelés”, és olvashatod a cikkeket vég nélkül.
2019. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!