Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért vagyok rosszul, ha...

Miért vagyok rosszul, ha keverem az italokat?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy ha többféle italt iszom egy este alatt, akkor hamar megárt és másnap iszonyatosan rosszul vagyok? Ha koktéloznék, akkor is ez történne?

Hiszen ha összeadom az alkohol tartalmat, akkor nincs több ha egyfélét fogyasztok, vagy ha keverem.


2010. júl. 16. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Hát ezzel mindenki így van szerintem, nem csak te :D Nem nagyon szabad keverni...
2010. júl. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

nem az alkoholtartalomtól vagy annyira szarul, vagyis attól is.hanem az italokhoz hozzáadott adalékanyagoktól, színezék, aroma stb.A koktélok a leggyilkosabbak, mert finomak, itatják magukat, másnap meg jön a macskajajj.

ha tiszta házipálinkát innál, olyan 60-80fokosat, elég lenne egy két feles a hangulathoz, és másnap semmi bajod nem lenne tőle, mert az tiszta!

2010. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
ez bizony azért van mert hiperérzékenyvagy. megesik...én is kevertem a liptont az earl grey-el, és másnap olyan szarul vtam, ecsééém phúú!
2010. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
23%

:DDDDDDD


Hát apukám neked megmondták, azért vagy rosszul mert nem 80 fokos szeszt iszol magában.


Magyar kocsmatudósok kimutatták ugyanis, hogy a (szent) házipálinkán kívül a világ összes itala különböző mérgekből készül (pl. víz, vagy finomszesz).


A házipálinka, ha felöntik mondjuk 45-50 fokra, az erősen mérgező H2O ADALÉKTÓL szintén mérgezővé válik:::D

***


Egyébként azért vagy rosszabbul, mert különböző anyagokat keversz. A természetes italok is rengeteg különböző természetes vegyületből állnak, ez olyasmi, mint hogy a tej és a kékszőlő nem előnyös egymás után.

Aztán az alkohollal eleve megterhelt májadnak is sokkal többféle anyagot kell lebontani, mintha csak egyfélét ittál volna.


A koktélokat illene úgy keverni, hogy ez ne legyen gond, de sajnos emberfüggő is, hogy mit mivel ihatsz meg:) Ki kell tapasztalni.

2010. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inni csak okosan!

Kettőnél többféle alkoholt nem szabad inni egy este alatt, és alapszabály, hogy mielőtt lefekszel, legalább annyi pohár tiszta vizet kell inni, amennyi alkoholt ittál, így másnap tuti nem lesz macskajaj. A magyarázat egyszerű: az alkohol vizet von el a szervezettől, és a kiszáradás miatt vagy rosszul.

2010. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!