Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen a szűretlen sör?

Milyen a szűretlen sör?

Figyelt kérdés
Ivott valaki már olyat? Miből csinálják ezeket?

2020. jan. 4. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Komlóból és árpából. Én szeretem.
2020. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem savanyú. Én annyira nem szeretem.
2020. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Eljárás kb. ugyanaz, csak nem szűrik, ugyanúgy, ugyanabból készül oly értelemben, hogy a szűretlen sör is lehetne szűrt, ha megszűrnék.

Nem attól savanyú egy sör, hogy nem szűrik meg!

Ittam már olyat. Igyál te is olyat s akkor megkapod a kérdésedre a választ! Persze nem találsz minden boltban szűretlen sört, hacsak nem olyan tip. sört találsz, amit szűretlenül készítenek a nagy gyárak is, pl. búza, IPA, APA stb. de kb. bármilyen tip. sör lehet szűretlen.

A sörfogyasztók többsége szerintem nem vesz észre különbséget azon túl, hogy a szűretlen nem "átlátszó". Illetve akár úgy is ki lehet tölteni, ezt a komló és az élesztő fajtája dönti el, hogy ki lehet-e úgy tölteni, ülepedik-e (tudtommal, bár nem vagyok ebben egy nagy szakértő, majd kijavít, aki ért hozzá).

2020. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy miből csinálják? :/ Természetesen ugyanazok a fő összetevői, mint a sima sörnek (víz, árpamaláta, komló), mindössze ahogy a megnevezése is mutatja, a gyártás során nem szűrik meg! És igen, ittam már, szűretlensége miatt nem csak átláthatatlanul zavaros, de ízre is tipikusan búzasör íze van, és amúgy ilyenért nem kell messze menni, van belőle hétköznapi magyar is: Soproni Óvatos Duhaj APA , vagy ritkább esetben Pécsi APA.
2020. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

:D És az általad említett kettőnek olyan íze van, mint a búzának? Na ne már... mert akkor rendes búzát sem ittál még! Ott kezdődik a történet, hogy a búzasör kedvelői között bőven akad olyan, aki ki nem állhatja az IPA-t, APA-t! Hogy ne menjek tovább nekem az összes ismerősöm így van ezzel, aki a búzát kedveli. Ráadásnak okáért ezeknek keserűnek kellene ám lennie, az IPA-nak, APA-nak, a búza sörök meg jellemzően nem azok, keserűségük elenyésző.

A búzasör jellegzetes ízét a búza mint alapanyag adja, továbbá mint minden esetben, így a búzánál is a használt komló és élesztő...

2020. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokat, de igen, ittam már rendes búzasört is: Paulaner, Valentins, és Kronenbourg 1664 Blanc.

Bár más ízvilág, de ugyanolyan jók, mint a sima szűrt világos sör, ráadásul ez utóbbi az igazi SÖR , másfajtát (köztük búzát is) nagyon ritkán iszom!

2020. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ráadásul ez utóbbi az igazi SÖR"


Ezt mégis ki mondta neked?

2020. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért, a sör fogalmáról nem mindenkinek egyből a szűrt világos jut eszébe? 😄 Szerintem ez az alap! 🍺
2020. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah értem. Ez olyan, minthogy az ember fehér? :D
2020. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!