Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholfüggőknél, hogy van ez?

Az alkoholfüggőknél, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Most az alkohol, hizlal, vagy pont, hogy fogyaszt? Én 1 évig ittam naponta elég rendesen, de én elég nagy mértékű hízást véltem felfedezni. Este hazaértem, a piától nagyon éhesnek éreztem magam, ami volt a hűtőbe azt el is fogyasztottam. Szendvics, csoki, kolbász minden jöhetett. De akkor miért van az, hogy a "szomszéd Józsi bácsi" 50 éves alig kívánja a kaját és csont vékonyra fogy a piától. Attól, hogy valaki hány éve alkohol függő szerintem tökmindegy. Az alkohol meghozza az étvágyat ez nem vitás. De akkor mitől fogynak le csont vékonyra?

2020. jan. 6. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki lesz éhes a piától, van aki pont hogy nem. Ismerős ha 3 napig ivott akkor 3 napig nem evett. Meg is halt.
2020. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak eleinte van ez a hízás, amíg nincs tönkre a szervezeted. Később már nem szoktak enni, csak a pia. Nem tudom biztosan, de arra tippelek, hogy hozzászoknak a piához és egyre több alkohol kell, hogy elérje ugyanazt a bekábult szintet.
2020. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Láttam alkoholistát, sajnos meghalni is. Eleinte hízik, mert az alkohol elég sok cukrot tartalmaz, főleg, ha meglehetősen silány minőségű. Masszív alkesznál többnyire a fogyás jön egy idő után, a bevizesedés (ödéma), és a májcirrózis vagy más hasonló ronda dolog, aztán a halál. Az igazán kemény alkoholista elhanyagolja magát, csak a pia érdekli, a kaja nem, így sokan fogynak.
2020. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholistával élő mesélte, nekem nincs ilyen a közvetlen közelemben: kb. semmit nem eszik egész nap az illető, csak az iszogatás megy, meg mellé a cigi is. A gyomra teljesen kész van (meg a más szervei is gondolom). Én kb.3-4 évente látom a nőt, a legutolsó és az azt megelőző találkozásunk közben csontsoványra fogyott és a 3 év alatt kinézetre vagy 8at öregedett. Komolyabban olyan 5 éve iszik szerintem.
2020. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista püffed, vizesedik, nem hízik. Több barátomat az ital vitte el. A végére alig nyomtak 40 kilót. Te iszogattál, attól nem lettél függő. Aki függő, az nem a hűtő ajtót nyitogatja. Mert annak a tartalma általában amúgy is üres egy ilyen függőségben szenvedő embernél.
2020. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem kérdezed meg apukádat?
2020. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van a családban masszív alkoholista.

70 éves, 14 éves kora óta iszik, kőműves.

Egész nap eszik, de világ életében egy vékony, pilincka ember volt, úgy 65 éves kora óta már hordó hassal, holott kilátszanak a bordái.

2020. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szalagkorlát16 válasza:
39%

Testépítő vagyok, és ilyesfajta dolgokkal is foglalkozok, elmagyarázom nektek...


Egy üveg szeszes italban úgy képzeljétek el hogy semmi más nincs benne csak tömény kalória, semmi makró tápanyagot nem tartalmaz csak kalóriát.


Nos, mivel te sokat ittál a kalória rengeteg rád ment, meg az is amit megettél. Amit megettél azzal már vittél be tápanyagokat is. Ezért híztál, mert nem mozogtál annyit amennyi kalóriát bevittél. Vagy ha igen a sör has is volt benned de erről majd a végén...


A bácsi ivott mint a gödény a tömény kalóriát bevéve, tegyük fel ő is elégedett annyi kalóriát egy nap mint amennyit bevitt, így vékony maradt, de ott az a fránya sör has...


A hétköznapi nyelven sör has mindenkiben máshogy, és másféleképp keletkezik. Másmekkorára nő. Ez a genetika miatt van, hisz mindenkinek teljesen más genetikája van, és máshogy hat az alkohol a szervezetére.


És egyébként az se mindegy milyen munkát végeztek meg ilyesmi.


(minden a számokban dől el...)

Ha kell még segítség írj privátban

2020. jan. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
100%

Az alkohol maga semennyi cukrot nem tartalmaz, mivel az alkohol (etanol) egy vegyület, és hát nem tartozik a cukrok közé. Az alkoholos italok egy jelentős része is kevés vagy semennyi cukrot nem tartalmaz, bár némelyek kimondottan sokat (nem meglepő módon az édes italok).


Az alkohol közvetlenül nem hizlal, mivel nem tud zsírrá alakulni, de belép a citrátkörbe és energiát termel, ezért akár 100%-ban fölösleggé teheti a mellette lebontott ételkalóriákat, amiktől (szénhidrát, zsír, fehérje) viszont már lehet hízni.

2020. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!