Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Éhgyomorra inni, hogy elkerülj...

Éhgyomorra inni, hogy elkerüljem a másnaposságot?

Figyelt kérdés

Hallottam valakitől, hogy ha az ember bulizni megy vagy csak összejön a haverokkal és iszogatnak, akkor érdemes inkább éhgyomorra inni.

Na de itt jön a lényeg, üres gyomorral hamarabb beüt az alkohol így sokkal kevesebb is elég ahhoz, hogy egy adott állapotot elérjek.

Én például egy este alatt általában 4-5 deci töményet iszok meg, itt már azért rendesen ittas vagyok és ennek megfelelően másnap fáj a fejem, rossz a gyomrom. Viszont ha ugyanazt a részegséget eltudnám érni mondjuk 1 deci töménnyel, mert előtte nem igazán ettem, akkor elvileg másnap nem lenne bajom. Hisz sokkal kevesebb alkoholt fogyasztok mint általában viszont ugyanolyan hangulatom lesz tőle.


Ez működhet?

Mert szeretek a barátaimmal inni/bulizni viszont a másnaposságot kifejezetten utálom.



2020. ápr. 3. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Minek iszol, ha árt? Igyál tejet, vagy teát, úgy a másnaposság elmarad.
2020. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem senki nem azért iszik, mert szeret másnapos lenni.

Miért baj az ha szeretném az alkohol jó oldalát kiélvezni és a hátrányait minimalizálni/elkerülni?

2020. ápr. 3. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így csak szétmarod a gyomrodat.

Inkább szoktasd magad ahhoz, hogy minden pohár tömény után iszol pár korty vizet. Ha folyamatosan ott van melletted a víz, a másnap sokkal jobb lesz, sőt lehet megúszod.

2020. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat írom le.


Éhgyomorra annyi lesz a különbség, hogy sokkal hamarabb, kevesebb piát is megérzel. Én éhgyomorra nagyon gyorsan rosszul leszek.


A másnaposság nem a kaja mennyiségétől van, hanem a vízhiánytól. A sót is pótolni kell egyébként másnap, ezt nagyon sokan nem tudják vagy elfelejtik. Sőt, én még magnéziumot is szoktam rá szedni egy pár napig, segíti a fejfájásaimat.

2020. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 b1812567 ***** válasza:
100%

Éhgyomorra nem jó inni, sőt. Jobb is, ha eszel közben. Ha zsírosabbat, akkor ráadásul lassabban szívódik fel a pia, egyenletesebben.


De hogy a másnaposságot megelőzd, főleg a folyadékot kell pótolnod, igyál az alkohol mellett sok vizet, lehetőleg ásványvizet. De kimondottan izotóniás italt (ne energiaitalt!) is ihatsz, főleg mikor már hazafelé indulsz, meg lefekvés előtt. (Gyógyszertárban is kapni ásványi anyagokat tartalmazó készítményt, ami segít az elektrolitokat helyretenni.)

Rágcsálhatsz sós dolgokat is (chips, sós keksz).

És ha már szénhidrát, csoki is jó ha van nálad.


Reggel is első a víz-ásványianyag-szénhidrát pótlás legyen.


Így csökkentheted a másnaposságot, na meg ha kevesebbet, és tömény helyett mondjuk bort iszol, apránként, inkább csak fenntartva a spicces állapotot, mintsem padlóbakapaszkodós részegségig piálva.

2020. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ezt az éhgyomorra ivást akkor alkalmaztam, ha tudtam, hogy gyorsan ki kell józanodnom utána (vagy ha nem volt pénzem).

Ugye sokkal kevesebbet ittam, mintha ettem is volna előtte, és ha vége volt a bulinak ittam vizet meg ettem valamit, és mondhatni józan is voltam. Másnap szinte semmit nem éreztem belőle. Az tény, hogy a gyomrodnak nem tesz jót, úgyhogy ajánlott utána kímélő ételeket enni. Persze ez is csak akkor működik ha nem iszod magad öntudatlanra. Kolis éveim alatt nekem ez vált be:D

2020. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt még hozzátenném, hogy nem mindenkinél válik be, sokan rosszul lesznek az éhgyomorra ivástól. Ki kell tapasztalni, hogy neked mi a legjobb.
2020. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Másnaposság amiatt van mert az alkohol aldehiddé bomlik le ami egyébként mérgező, ettől vagy szarul. Logikus, hogy minnel kevesebb alkoholt viszel be, annál kevesebb aldehid keletkezik, kevésbé leszel rosszul tőle. Olyan italt keress ami hamarabb felszívódik (szénsav jelenlétében már a gyomorból is), így hamarabb leszel részeg de hamarabb is józanodsz ki.

Viszont ha rendszeresen annyit iszol, hogy utána szarul vagy tőle, azzal szétcseszed magad.

2020. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
fél liter tömény benyomása rendszeresen masszív alkoholizmus, nem kell ennyit inni és kész
2020. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Alkoholistának messze nem mondanám magam. Jó ha 3-4 hetente eltudunk menni a barátaimmal iszogatni, most a járvány alatt meg már egy jó hónapja nem voltunk sehol. tehát rendszeresen nem iszom meg 4-5 deci töményet, de ha buli van akkor egy este alatt elfogy ennyi (5-6 óra alatt kb).

Szóval nem úgy kell elképzelni, hogy minden reggel remegve ébredek és döntöm le a 4 deci pálinkámat.


Én is azt hallottam és logikus is, hogy kevesebb piából kevesebb aldehid keletkezik, így a másnaposság sem olyan súlyos. Például egy felestől senki nem lesz másnapos, 10 felestől már jó eséllyel igen. De ha éhgyomorra már 1-2 feles is elég elérni egy részeg állapotot, akkor onnantól kezdve nincs miért meginni a plusz 8 felest, amiatt a másnaposság is mérséklődik.


Valószínű a gyomornak nem tesz jót, ezt ki kell próbálni. Viszont kérdés melyik a rosszabb, üres gyomorra 1 deci tömény, vagy nem üres gyomorra 4-5 deci tömény? Nekem a gyomrom is rossz szokott lenni ha másnapos vagyok, pedig nem éhgyomorra szoktam inni.

2020. ápr. 15. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!