Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A gyogyszertári 70%-os alkohol...

A gyogyszertári 70%-os alkoholbol vizzel higitva lehet csinálni pálinkautánzatot, vagy méreg is van benne?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 10. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehetni lehet, az a denaturált szesz, ami mérgező, az etil alkohol nem, de az pálinka sosem lesz, mert az definíciója szerint gyümölcspárlatból készül. Likőrnek nevezetes, viszont anyagilag nem jössz ki jól belőle, mert eleve drágább, most még hetek óta hiánycikk is.
2020. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
A gyógyszertári alkohol nem denaturált, meg lehet inni, de olyan drágán adják, hogy kevés értelme van italnak megvenni. Ennyi pénzért igazi pálinkát is adnak...
2020. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél 96 %-os tiszta szeszt abból tudsz kommersz piát csinálni, pálinkát abból sem.

Mi régen "jugóból" hoztuk az olcsó volt.

2020. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Régen valami olyasmit hallottam, hogy metilalkohol nincs ugyan benne, de benzol igen, ami mérgező. De azt már nem tudom, milyen alkohol volt az, azt hiszem, nem gyogyszetári hanem valami más. (De nem metanol). Mi lehetett az, tudjátok?
2020. ápr. 10. 09:58
 5/7 Phoney ***** válasza:
Használtak már benzolt denaturált szeszben, bár nem biztos, hogy Magyarországon. A mai denszeszben az sincs.
2020. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyu néha vesz, de tojáslikőrt csinál belőle. És valóban nem olcsóbb, mintha megveszed magát a pálinkát. Egyszer jól át lettünk cseszve, mert házipálinkának kikiáltott barackpálinka egyértelműen gyógyszertári alkoholból készült, valamilyen aromával. De van egy jellegzetes íze, amit egyből kiszúrtam. Nem mintha nagy pálinkás volnék. Akkor még nem volt ennyire drága, azóta sem értem, miért érte meg neki így eladni, bár egyértelműen higítva volt. Méreg nincs benne (nem haltunk bele), de inkább likőröket szoktak csinálni belőle. Vízzel higítva meg semmi értelme. Ennyi pénzért igazi pálinkát is tudsz venni háztól.
2020. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha csak simán vízzel kevernéd akkor szerintem jobban hasonlítana a vodkára mint a pálinkára.

Ha aromás is tennél bele, akkor lehet hasonlítana a pálinkára de tényleg nincs értelme, mert nem jössz ki olcsóbban mintha pálinkát vennél.

2020. ápr. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!