Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Italok mire kapják a díjakat?

Italok mire kapják a díjakat?

Figyelt kérdés
Egyes "szakértők" többször írták, hogy rövidek, borok címkéin nem jelentenek túl sokat a díjak sorai. Ez általánosságban van így? Mit jelent ez, mi lehet az oka? Egy lobbitevekenyseg vagy "vásárlás" eredménye a díj?

2020. máj. 3. 11:00
 1/4 Phoney ***** válasza:

Általánosságban azt lehet mondani, hogy nem lehet megbízni a díjakban, de versenyenként változó a hitelesség.


Az a probléma gyökere, hogy nem a kereskedelembe került tételek versenyeznek, hanem minden versenyre a gyártók küldhetik be a mintáikat, és bemondásos alapon megy, hogy azok melyik bolti italal „azonosak”. Szóval minden gyártó/pincészet/stb. elküldi a legjobb italait a versenyre, és az arra kapott plecsnikkel lényegesen rosszabb tételeket is eladhatnak.


Vagyis hiába akármilyen jó és lelkiismeretes a zsűri, hogyha már a versenyző tételek szintjén is (kisebb-nagyobb) csalás az egész.


Persze, nem mindig olyan szintű direkt csalásról van szó, hogy direkt csak versenyre csinálnak nagyon jót, hanem a legtöbb italnál vannak kicsit jobban és rosszabbul sikerült tételek, és hát persze, hogy versenyre azt nevezik, ami éppen jobb. Lehet, hogy boltban is lehet kapni belőle ugyanolyan jót, de a boltba került tételek se mind egyformán jók.


Aztán ezt lehet fokozni azzal is, hogy minden szarnak külön kategóriát állítanak fel, és a "maga kategóriájában" pl. az alig iható, kólába való whisky is kaphat aranyérmet. Ezzel egész odáig lehet menni, hogy egyes versenyeken majdnem minden nevezett ital díjat kap. A Monde Selection (ahol pl. a Kőbányai is díjazott sör lett) hírhedt arról, hogy termékenként (!) 1150€ a nevezési díj, és a tételek majdnem 90%-a díjat kap, ráadásul ezeknek a fele aranyat vagy nagyaranyat.


Végül olyan díjak is vannak, amiket eleve nem is az italra adnak, hanem a marketing, a cég sikerei, csomagolás, akármi.


Szóval bevásárlásra igazából nincs szükség, maximum a jobb versenyeken olyan formában, amikor egy nagy cég kb. az összes italát benevezi (magyarul önként egy szekér pénzzel érkeznek "nevezési díj" címén), aztán amire nagyon aranyat akarnak, arra esetleg olyan jó mintát küldenek, amiről amúgy a hülye is észreveszi, hogy nem az, aminek mondták.


Itt olvashatsz még 1-2 részletről:


[link]


[link]

2020. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ! Láttam, a Vardai Keserű szilvajat nem kedvelted, de az is nyert egy World Spirit Award aranyat. De 7 dl 2000 forintért diszdobozban poharakkal...
2020. máj. 3. 14:47
 3/4 Phoney ***** válasza:
Biztos, hogy nem az Unicum Szilvával kevered össze? :) Csak arról lehet megtalálni, hogy WSA aranyat kapott.
2020. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most vettük 4000 helyett féláron és bizony rajta van. Eszembe nem jutott volna (ilyen) keserűt venni, de korrekt rovidet ketezerert ritkán kapni...
2020. máj. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!