Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Olcsó bolti alkoholok tartalma...

Olcsó bolti alkoholok tartalmazhatnak olyan vegyületet amitől agresszívabb és másnaposabb lesz az ember? Mint a minőségi alkoholoktól?

Figyelt kérdés
2020. jún. 14. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, etilalkoholnak hívják
2020. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Istenem 1-es, hogy lehet ilyen hülyeséget írni?!

Etilalkohol mindenféle alkoholos italban van, ezért alkoholos ital... Óriási csavar a történetben, mi, ki hitte volna, hogy pont ezért ez a neve?! :)


Nincs olyan, hogy egyik vagy másik piától agresszívabb valaki. Ez városi (vagy inkább falusi) legenda, semmi alapja. Max bebeszéli magának az ember.

Másnaposabb igen, az bőven sokkal jobban lehet valaki olcsó szeméttől.

2020. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Agresszívabb biztos nem, az az embertől függ, nem a pia minőségétől. Személyes tapasztalatom szerint a másnaposság se nagyon függ tőle. Voltam már így is-úgy is ilyentől-olyantól.
2020. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
#2: Hát te se álltál kétszer sorba, mikor a humorérzéket osztották.
2020. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Metanol és egyéb aromás vegyületek okozhatnak erős másnaposságot.

Az agresszívitás "emberfüggő". Van, aki néhány feles után agresszív lesz, más meg elalszik.

2020. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

“ Istenem 1-es, hogy lehet ilyen hülyeséget írni?!

Etilalkohol mindenféle alkoholos italban van, ezért alkoholos ital... Óriási csavar a történetben, mi, ki hitte volna, hogy pont ezért ez a neve?! :)”


Jaaa, ki hitte volna

🤦‍♀️

#1

2020. jún. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha kénes bort iszol, attól másnap nagyon szarul leszel.
2020. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én alapból egy nyogodt természetű ember vagyok, életembe 3-szor voltam agresszív alkoholtól mind a 3-szor ritka szar minőségű bort ittam, 3-ból 2-szer kannásat, és ezen kívül soha nem ittam ilyen borokat magyarul minden fogyasztásuknál agressziót váltott ki belőlem szóval ebben is lehet valami de az is lehet hogy egyénfüggő. A másnap viszont egyértelműen sokkal rosszabb tud lenni valami mosléktól. A kannás bor abban is az élen jár.
2020. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Agresszív nem voltam soha részegen, de azt megfigyeltem, hogy ha vodkát iszom akkor tök hülye tudok lenni, sörtől mindig vicces kedvem lesz, bortól változó, sok függ a társaságtól, de ha szar a buli akkor attól inkább befordulok és könnyebben eszembe jutnak rossz emlékek, míg az előzőektől ilyen nem történik. Whiskeytől önmagam maradok, amilyen épp a kedvem azt erősíti fel, de tisztábban tudok gondolkodni akkor is ha már eléggé érzem, mint bármilyen más fajta piától.

Őszintén fogalmam nincs mi lehet ezeknek az oka, és ez csak a saját tapasztalatom, de így azt mondanám, hogy van különbség, nálam árkategóriától függetlenül.

A másnaposság jó minőségű piától kevésbe rossz, de a sok adalékanyag, meg kitudja mi ami az olcsó vackokban van biztos rátesz egy hatalmas lapáttal.

2020. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:

Leginkább bizonyos italfajtákon belül van különbség olcsó és drága közt a másnaposságkeltő potenciálban, nem pedig általánosságban az olcsó és a drága ital között.

Főleg bornál és pálinkánál tud különösen durva másnapot csinálni a rossz minőség, mert amikor egy olcsó ital gyümölcsből készül, akkor az a gyümölcs általában olyan is.


De ezekben sem a „sok adalékanyag”, hanem az erjedés természetes kongenerei súlyosbítják a másnaposságot, amik alapanyagtól, élesztőtörzstől és technológiától függően nagyon változóak.


Az ital kongener-összetétele mellett legalább annyit számít az is, hogy ki milyen kongenerekhez van hozzászokva. A whiskysek szerint a pálinkától lehet nagyon másnaposnak lenni, a pálinkások szerint meg a whiskytől :)


Az agressziót nem közvetlenül az ital váltja ki, a minőségnek pedig max. annyi köze lehet hozzá, hogy ha szarul érzed magad egy italtól, akkor könnyebben válhatsz agresszívvá.

2020. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!