Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kezdek alkoholista lenni?

Kkli066 kérdése:

Kezdek alkoholista lenni?

Figyelt kérdés
2 hetente minimum bulizok és full részegre iszom magam. Minden másnap kb iszom egy vodkat vagy egy somersbyt. Ha csak itthon fekszem csak a piara tudok gondolni, hogy inni szeretnék. Bulikba is kérdés nélkul csak öntöm magamba. 16 éves lány vagyok. Szerintetek mit csinaljak? Mire véljem ezt?

2020. júl. 22. 01:58
 1/10 Krisztian19974 válasza:
40%
Nem hinnèm,èn minden nap megiszok egy pàr sört az màr annak szàmít de a tièd nem :D
2020. júl. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne igyál ennyit, és igen a rendszeres ivás alkoholizmus, akkor is, ha 2 naponta teszed. A bulikban is kellene tudnod mértéket tartani.
2020. júl. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is ugyanezt csináltam 16 évesen, nem vagyok àlszent. 15-tol 17 éves koromig ezt csináltam, szóval nekem a gimi így telt. Mégis normális ember lettem. Nem szabad ebben megragadni, és nem szabad túlzásokba esni. Ha iszol is a bulikban, nem kell K.O-ra kiütni magadat, csak annyit igyál, hogy tàncolj, meg érezd jól magadat, de nem kell fetrengeni.
2020. júl. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

16 evesen? Finoman szolva nem normalis. Egyaltaan a piàlàs sem. A szuleid meg mennyenek a picsaba h ezt hagyjak. Màr ha nem kamu a kerdes.

Nem vagy alkoholista csak egy idiota kiskamasz aki menozni akar ezzel

2020. júl. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát :)

4. : Ha menozni szeretnék csak vele, akkor nem tettem volna fel a kérdést, hogy ez nagy gond e :)

2020. júl. 23. 00:12
 6/10 anonim válasza:
ha a bulikban "full részegre" iszod magad, az probléma, ahogy az is, hogy otthon szabadidődben "csak a piára tudsz gondolni" és az is, hogy kétnapi rendszerességgel fogyasztasz alkoholt. azt lenne érdemes végiggondolnod, milyen feldolgozatlan, megoldatlan problémáid vannak, mire nyújt - személyiségfejlődés helyett - (ál-)megoldást az alkohol. ajánlok figyelmedbe egy könyvet: Önismeret - nem csak szenvedélybetegeknek. ha rákeresel, neten megtalálod.
2020. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nehéz eldönteni. ha túl sokáig tart ez a vágyakozás a pia iránt,akkor alkoholizmus. ha egy idő után megunod, akkor nem :)

talán egy jó fej pszichológus erre tudna választ adni.

mondjuk az jó jel,hogy felmerült benned ez a kérdés. ha kitart is a vágyakozásod, figyeld a tested és a személyiséged reakciót. ha nagyon mélyre mennél ,akkor jó lesz megállni,ha negatív dolgok történnek pld fizikálisan és mentálisan lerobbansz.

2020. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok :)

Ment a pipa :)

2020. júl. 24. 01:55
 9/10 anonim ***** válasza:

az alkohollal együtt lehet élni. nyílván a mennyiség sem mindegy,de ez egyén függő is,h ki mennyit bír. én szeretem a jó borokat és kb 1 üveg lemegy 1 nap,de csak kajához iszom. az adja ki az egész rituálé élvezeti értékét.jó pia ,jó kaja és becsiccsentés :) így viszont tudatosabban kell a negatív hatásaira figyelni. töményet nem nagyon iszom,,mert sztem az már tényleg durván rombolja az egészséget rövid távon is.arról nem is beszélve,hogy sokka könnyebb egymás után bedobni a feleseket. egy lány - de bárki - esetében pld arra is érdemes figyelni,hogy az alkohol vízelvonó hatású, így a bőröd feszessége ,vagyis a szépséged is eltünhet egy idő után.

tehát, aki hosszabb távon iszik, annak a követlezőkre kell figyelni.

igyon sok vizet,folyadékot. sportoljon, edzzen intenzíven,mert az segít feldolgozni és karbantartja a testet, szellemet,

a régi emberek is ittak, - meg jó zsírosakat ettek :) -de sokat dolgoztak is mellette. amivel ellensúlyoztak. aztán ihattak megint :)

nagyon fontos még az étkezés,mert az alkohol a gyomorban található jó baktériumokat pusztítja,vagyis a bélflórát, ami köztudottan a legfontosabb immunrendszere az embernek.enélkül sokkal könnyebben megbetegszel. tehát törekedj a változatos étkezésre, elsősorban a zöldség, gyümölcs és hús fogysztásra. tejtermékek, teljesebb kiörlésű liszt , kenyér stb hogy minél több vitamin kerüljön beléd.vásrolhats külön vitaminokat C, D, B, E stb és ami sztem alap,hogy probotikumokat is szedj, amivel pótolod a jó baktériumokat a gyomorban. pld Béres probio6, vagy Biokult stb én pld a kefírbe kevert zabpehelyre esküszöm+ lenmagliszt+gyümölcs,méz,reszelt répa stb ami a gyomrot hamar rendbeteszi és emellé lehet szedni a probiotikumot, mert a jó baktériumoknak szüksége van rostokra ,amin megtapadhat.

Elnézést a hosszú szövegért,ne vedd kioktatásnak,de a pia valóban nem egészséges nagyobb mennyiségben,és kell figyelni a következményekre is,főleg ha az ember szeretne sokáig fitten és egészségben élni.:)

2020. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2020. júl. 25. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!