Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 3 naponta 3 pohár száraz,...

3 naponta 3 pohár száraz, minőségi bor elfogyasztása mennyire káros?

Figyelt kérdés

Heti rendszerességgel fogyasztok alkoholt, nem minden nap, heti 2-3 alkalommal.Mondjuk hétfő, szerda, meg szombat este. Ha iszok, akkor általában 3 pohár száraz bort fogyasztok (normál kb 1.5 decis borospohár), nagyjából 4 óra leforgása alatt, kultúráltan. Ez azt jelenti, hogy videókat nézek, írok, filmezek közben, magamban elvagyok (introvertált típus vagyok, de napi szinten emberekkel foglalkozom, így ez tölt fel) :D Nem b.szok be mint a csacsi, amolyan ,,énidő" jellegűnek élem meg a dolgot.


Ez mennyire tekinthető károsnak? Általános közérzetem jó, nem vagyok másnapos, nem befolyásolja a munkavégzésem és a kapcsolataimra sincsen negatív hatással. Régóta így megy, "tudok mértéket tartani". Mi a helyzet az egészséggel ezesetben?



2020. szept. 29. 23:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha jó minőségű az ital,és kortyolgatod,nem ledöntöd ,nem vagy függő,akkor szerintem nem gond .

Ennél sokkal rosszabb,amikor valaki csak heti egyszer iszik,de akkor a sárga földig..

2020. szept. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom, a minőségi bornak mértékkel fogyasztva jótékony hatásai is vannak. A függőség viszont eléggé kérdéses, ugyanis sokan nem tudják, hogy alkoholista nem csak akkor lehet az ember, ha hullarészegre szokta magát inni. Nem a mennyiség a lényeg, hanem hogy kibírod-e nélküle vagy sem. Úgy tudod letesztelni, függő vagy-e, hogy egyszer nem alkoholt, hanem mondjuk üdítőt vagy vizet iszol a felsorolt tevékenységek közben, és ha egyáltalán nem érzed az alkohol hiányát, hanem ugyanúgy elvagy alkoholmentes itallal is, akkor tényleg nem vagy függő.
2020. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Ez semmi.
2020. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Jaj te. Levegővel, szmoggal is vigyázz. Remélem legalább falun laksz, ahol még ettől is védve vagy.
2020. szept. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Tölts le egy alkohol egység appet, és nézd meg hogy túlléped-e a limitet ami asszem 14 egység/hét.
2020. szept. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez így még teljesen normális és elfogadható.
2020. szept. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Ha adott napokon ezt a 0,45 liter bort fogyasztod, annak van káros hatása! Nem súlyos, de létező. Az nem számít, hogy valaki rosszabb és részeges, ez táplálkozásbiológia.

Ha ezt napi egy pohár kiosztással fogyasztanád, akkor más lenne a helyzet.

2020. szept. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Az mindegy, hogy kulturáltan kortyolgatod, ez alkalmanként közel fél liter bor. Nem sok, de hosszú távon semmiképp nem egészséges.
2020. szept. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha rendszeres a fogyasztás akkor FÜGGŐ vagy.
2020. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,nem pontoztam le senkit. Mindenki döntse el ,hogy számára melyik válasz hasznos. Kedves utolsó válaszolónak viszont annyit, hogy nem az volt a kérdés,hogy függő vagyok-e vagy nem, hanem, hogy ez az elfogyasztott mennyiség mennyire lehet negatív hatással a szervezetre, de köszi 😂😂😂
2020. szept. 30. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!