Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ezek jóféle Belga sör márkák?S...

Ezek jóféle Belga sör márkák?Szeretitek ők?

Figyelt kérdés
Leffe,Grimbergen,Hoegaarden,Affligem

2020. okt. 7. 16:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Őket*
2020. okt. 7. 16:56
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja,meg még a Triple,ezekből gondoltam párat venni,melyiket javasolnád?
2020. okt. 7. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
A Hoegaarden a kedvencem 😋
2020. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Hoegarden tényleg jó
2020. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen jók



Szeretni meg változó, van belőlük blonde, dubel és tripel, és ezek ízre tök különbözőek.

2020. okt. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ezek nagyipari, alap belgák. Jobbak, mint az itthoni moslék lágerek, de a belga söröknek csak az alsó polca.

Olyan gyártó nincs, hogy "Triple".

2020. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A triple nem a gyártó hanem a típus, kategória, és gyártási mód csak a belga trappista söröknél.



Dubbel/double = 6-8%, erős barna sör, annyira nem keserű. A komló íz helyett inkább karamellás.


Tripel/ = 7.5-10%, erős pale ale típus. Arany szín, néha kicsit ködös. 3x annyi maláta van benne. Nagyon alattomosan észrevétlen lehet tőle berúgni, itatja magát, vigyázz vele.


Quadrupel/quad =nagyon erős, 9.1-14.2%. Fűszeres, sötét ale, mély rezes barna színnel.

2020. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Finom a Hoegaarden is, de az inkább búzasör, én meg az eredeti világosakra esküszöm, ráadásul 5% alatti, ami nekem kissé gyenge! A Leffe viszont az egyik kedvencem, imádom, finom édeskés íze is van, ráadásul 6.6% , csak jó drága! A másik kettőről eddig nem is hallottam!

Ha már belga sörökről van szó, megjegyezném hogy a Stella Artois-t is imádom, illetve nagyon megkóstolnám a Tripel Karmeliet-t. A barna söröket nem szeretem, de a Trappístes Rochefort például nagyon finom volt, és persze jó ütős is (11.3%) !

2020. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!