Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy üveg 0,7 decis brandy meg...

Egy üveg 0,7 decis brandy meg 2 üveg bor elosztva sok egy héten?

Figyelt kérdés
Nagyjából ennyit iszom egy héten.

2020. okt. 9. 22:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok lenne. Pláne rendszeresen.
2020. okt. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
89%

Ez sok. Vesd össze ezzel: [link]


Adyról ne vegyél példát! Véleményem szerint egy nagyképű provinciális alak volt, aki krónikus idegrendszert támadó szifiliszben halt meg.

2020. okt. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%
Ez csak napi két feles meg egy pohár bor. Egyáltalán nem sok.
2020. okt. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ady nem a szesz miatt adta be a kulcsot .

Ott mással volt baj mondjuk a vérminőségével .

2020. okt. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Phoney ***** válasza:
100%

Sok-e? Hát, attól függ, mihez...


Az rendben van, hogy ennek a hétszeresét is lehet inni heti szinten, de az azért nem úgy működik, hogy ha Ady 10 évig ennyit ivott naponta, akkor te máris 70 évre vagy bebiztosítva a szövődményei ellen :)


Ez a mennyiség már szinte biztosan beleszól az idősebb kori egészségi állapotodba, ezzel a halálod idejébe is, meg ugye a rák kockázatát is növeli (bár azt szinte bármilyen alkoholfogyasztás növeli, csak esetleg nem ennyire), nem beszélve a személyiségedre tett hatásáról, de ha ezek nem nagyon izgatnak, akkor "nem sok". Ha nem tetszik a lehetőség, hogy akár 60 körül is meghalhatsz tőle (rákkal esetleg még hamarabb), akkor meg sok.

2020. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%
Soknak sok, hogy alkoholizmus e az egyáltalán nem biztos. Tizenéves koromba évekig én is kb. ennyit ittam meg heti szinten de úgy hogy minden pénteken és szombaton részeg voltam, viszont utána 5 napig nem ittam egy kortyot se és ha kimaradt egy hétvége akkor se remegtem érte, szóval nem voltam alkesz csak jó buli volt haverokkal minden hétvégén 2 napig részegnek lenni.
2020. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A mennyiség sem kevés de a rendszeresség a legnagyobb gond. Napi szintű piálás mellett nem tud regenerálódni a szervezet, főleg a máj. Mindenképpen iktass be néhány 2 hetes szünetet néha. Ez arra is jó lenne, hogy tisztán lásd az alkoholhoz fűződő viszonyodat. Ha nagyon sóvárogsz a pia után ilyenkor akkor legalább rájöhetsz, hogy alkoholfüggő lettél.
2020. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Elég sok. De itt ebben a rovatban ha azt írod hogy heti 3 sört iszol akkor is lealkoholistáznak.
2020. okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Hát ő, ha ez nem sok, akkor mi?! Itt már be kéne hogy tegyen a másnaposság a mindennapokban. Tehát igen sok de ki vagyok én hogy ítélkezzek?
2020. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

19


Nem napi hanem heti szinten elosztva issza ezt a mennyiséget a kérdező...Ha naponta elfogyaszt egy deci brandyt meg ~2 dl bort,akkor ez a probléma valószínűleg nem jelentkezik nála.

2020. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!