Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Antibiotikum kontra alkohol?

Partyqueen kérdése:

Antibiotikum kontra alkohol?

Figyelt kérdés
Ma reggel diagnosztizálta az orvosom, hogy tüszős mandulagyulladásom van, ergo elég durva antibiotikum- és injekciókúrára fogott, hogy pár napon belül elmúljon. A dolog neccesebb része az, hogy holnapután elutazom külföldre a barátaimmal egy fesztiválra (zenélni, bulizni). A kérdés, hogy milyen mértékben fogyaszthatok alkoholt a hardcore gyógyszeres kúra mellett? Attól nem lesz nagy bajom, ha megiszom egy sört?
2010. aug. 9. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
a mandulagyuszi nem vicc. de ha te ezek (antibiotikum injekciókúra) mellett elutazol bulizni, akkor az az 1 sör már jóformán nem oszt. De utána készülj fel rá hogy kiveszik a manduládat!
2010. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ittam már gyógyszerre, nem lett bajom, de elég nagy felelőtlenség volt tőlem, mert akár lehetett is volna. én azt tanácsolom, hogy pontosan tartsd be az utasítását a dokinak és igyál sok teát, feküdj, pihenj és ha mész bulizni egy pohár sör még nem a világ, már másnap talán ihatsz nyugodtan, de akkor már ne igyál gyógyszert.
2010. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt most ki kéne hagyni, mert súlyos betegen fogsz hazatérni! Buli, zene, ergo ordibálás, pia, éjszakázás nem betegnek való, komolyabban kéne venned. Ráhúzódhat a szívedre is.
2010. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd! ne menj bulizni.saját tapasztalat.Ugyanez volt velem is...40 fokos lázzal mentem bulizni,meg mandulagyulladással.Másnap korházban kötöttem ki.
2010. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azol típusú antibiotikumokra (metronidazol hatóanyag, pl.) tilos az alkoholfogyasztás, mert súlyos rosszullétet okozhat. A többire egyszerűen nem ajánlott.
2010. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tüszős mandula eléggé gáz. nekem több hónapig be volt gyulladva. a végefelé már alig bírtam járni, rámegy az izületekre. kivették amint lement.
2010. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha a gyógyszeren nem tüntetik fel külön, akkor lehet rá alkoholt inni. Más kérdés, hogy egy tüszős mandulagyulladásnál kinek van lelki ereje akármit is inni.

Egyébként én azt javasolom neked, hogy hagyd ki ezt most, hidd el vagy nehezebben múlik el utána, vagy még rosszabb lesz. Nem egy kellemes dolog a mandulagyuszi.

2010. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!