Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen borospoharat ajánlottok...

Milyen borospoharat ajánlottok otthonra ha nagyon ritkán iszunk bort?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni borospoharat, de ritkàn iszunk. Tudom van fehérbornak külön és vörösnek, de nekem valami általános kéne. Csak nem tudom ismerősök mit szólnak, ha a vörösborosba töltöm a fehérbort.

Milyet ajánlottok? Vagy lényegtelen ez?


2020. nov. 30. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Legyen valami egyszerű. Nekem olyan van, aminek nincs talpa, úgyhogy koktélokat is lehet benne felszolgálni.

Eddig miben adtad a bort az ismerősöknek?

2020. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmiben. Most költöztem külön. :D Rendezem be a konyhát.
2020. nov. 30. 21:28
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Minek pohár, üvegbő' kell a bort inni!
2020. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Te kiborulnál ha valamelyik ismerősöd fehérboros pohárba adna vörösbort?

Szerintem nem. Szóval ők se fognak kiborulni, nyugi :)

2020. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

nekem tescos van, én szeretem őket :D ha valakinek nem tetszik, hogy vörösborosba kap fehéret, tudok adni sima poharat neki, vagy papírt :D

nem szeretem a fehérborokat általában, vöröset iszok, az van :D

van egy szettnyi vörösborosom, egy szett feleses, egy szett sima, bármire jó poharam :D

mivel barista vagyok, inkább kávés, capucchinos, irkávés poharaim vannak, meg koktélosok :D

2020. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbben ilyen egyszerű borozásnál nem foglalkoznak ilyesmivel. Az emberek többsége nem is tudja mi a különbség.
2020. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Ikea, 6 db kb egy ezres...
2020. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na tetszenek a válaszok!:) Akkor nem problémázok ezen. :D Mentek a zöldek!
2020. nov. 30. 21:50
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
2020. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nyolcvanas években tanultam a pohár fajtákat, különös tekintettel a vörösboros és a fehérboros közötti méret különbségre, miszerint a fehérboros a nagyobb űrtartalmú. Aztán a gyakorlatban láttam, hogy országonként, gyártónként, éttermenként változnak a poharak, nincs egységes sztenderd. Napjainkban jellemző, hogy a vörösboros pohár nagyobb, és a szája jobban szűkül, mint a fehérborosnak.

Nekem itthon kizárólag 28 cl-es talpas vizes poharaim vannak, nagyon jól lehet belőle bármit inni, és eddig még soha senki nem szólt meg miatta. Neked is ilyesmit ajánlok!

2020. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!