Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak én érzem romlottnak a...

Csak én érzem romlottnak a száraz fehérborokat?

Figyelt kérdés
Két év alatt kb.12-szer vettem száraz fehérbort,direkt mindig más helyeken, és ezalatt kb.csak egy badacsonyi pincészetben, és egy étteremben ittam olyat(olaszrizlinget),ami nem volt csípős,szénsavas,kb.mint egy állott pezsgő. Azelőtt még ritkábban ittam fehérbort, de nem tűnt fel ilyen gond,telt,kellemes,friss,de semmiképp sem csípős ízekre emlékszem. Hozzáértők, nektek volt ilyen problémátok (1000-2000 Ft-os palackos borokkal), ha üzletben vettétek?

2020. dec. 20. 06:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Én minden alkoholt rossz ízűnek érzek.
2020. dec. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az évjárat lehet a kulcs. Általában az épp aktuális évjárat (előző évi szüret) a frisessége miatt tartalmaz erjedés során visszamaradt szénsavat. Ha picivel korábbi (3-4 éves) borokat veszel, azokra már nem jellemző a bornak ez a fajta frissessége.
2020. dec. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél valami gyümölcsöset Irsai Olivér

Vagy próbald ki Nyakastól az Aligvárom-ot

2020. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Irsai,nagyon jó.
2020. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kettes,erről a jelenségről nem tudtam, megpróbálom! Éppen egy közeli pincészetből vett Irsai felbontása után csalódva írtam ezt a kérdést, de most megnéztem az évjáratot,és tényleg "túl friss".
2020. dec. 20. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Te egyszerűen nem szereted a száraz borokat. Érdemes félédes borokkal kísérletezni. De merném még ajánlani a badacsonyi borok közül a kéknyelűt, vagy a rózsakövet, ami amúgy elvileg savas kéne, hogy legyen, hisz ott vulkáni talaj van, de nekem mégis kifejezetten gyümölcsös hatású volt.
2020. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!