Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ezelőtt 20 évvel készítettem...

Ezelőtt 20 évvel készítettem otthon sört. Valamilyen szettet vásároltam meg és abból. Van manapság ilyen?

Figyelt kérdés

Tehát nem úgy készítek hogy az eredeti receptúra szerint végig viszem a folyamatot, hanem "fusiban" sört kutyulok.

Szeretem a sört de olcsóbban szeretnék hozzájutni, viszont ezt csak bevezetésének, "ujjgyakorlatnak" szánom, mert a későbbiekben megprobálnám normálisan is.

Pár nap múlva ültetek komlót (mert szeretem mert szép) tehát az már adott lesz.


Bármilyen ötletet vagy okítást, tippet nagyon szívesen veszek!


Melaszt elkészíteni házilag nagyon macerás ugye? Hol lehet olcsón venni?


Mivel szeretem a szűretlen sört így egyszerűbb megoldások is érdekelnének.



2021. febr. 23. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Garantálom neked, hogy egy sörfőzőszett árából (+palack,koronazár,gázpalack,stb) valamint a rosszul sikerült főzetek árából legalább 20-25 karton normális minőségű sör kijön.


Házilag termesztett komlóval garantáltan ihatatlan lesz.

2021. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ittam olyat, amit sógor főzött otthon szettel, és piszkosul rá lehetett volna állni. Szóval mondjuk bolti takarmánnyal kísérletezve jó lehet, adott bevált fajtákat vetheted, miután rákockultál, mire lesz szüksége (és persze ha jónak tűnik az éghajlat stb), meg persze arra, hogy mi minden kell még oda. Elég jó kis találatokat láttam most rákeresve a házi komlós sörfőzésre, el is időztem némelyikkel, mielőtt visszajöttem leírni ezt az utolsó pár szót. Jók.
2021. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ketteske : imádom az optimizmusodat!


Amúgy azt sehol nem írtam hogy gagyi szettet szeretnék venni. Nem szett kell mert az szemfényvesztés :-)


Amit régen "szettet" vettem, azt úgy értettem hogy volt valami granulátum meg még valami és azokat kellett összekeverni majd várni.

Vagyis nem eszközök voltak, hanem alkotó elemek.


Természetesen én is utána néztem az interneten.


Gondoltam hátha valaki tudja mi is lehetett anno az (USA cucc volt) vagy tudnak okosságokat írni.


A Komló pont a legegyszerűbb eleme a történetnek.

2021. febr. 23. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
A suűrítményes sörfőzés való neked. 10 ezerért veszel kezdőszettet, ami igazából egy erjesztő tartály, meg még néhány eszköz. Ahhoz veszel sűrítményt és kész. Házi komlóra nincs is szükség hozzá, sem másmilyenre.
2021. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk csinálni házi kávé stoutot és cidert is, és mindig jól sikerült.


Sztem hajrá 😊

2021. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra a cuccra kiváncsi lenék ami granulátum és sör lesz belőle :D #3 nekem is van ültetve citra, galaxy és saaz :)
2021. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát a komló nem éppen a legegyszerűbb eleme. DE nézd... minek?

Ha sűrítményből csinálsz sört, vásárolsz olyat, amit hidegkomlózni kell, és ahhoz kapsz is komlót. Ugyanakkor az ég egy adta világon, bármilyen komlót megtudsz vásárolni. Ha ezzel szeretnél kísérletezni, akkor viszont a főzés az utad, nem a sűrítményes sör! Akkor azt felejtsd el és kezdj el kiokosodni sörfőzésből.

2021. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy olcsóbbra ki fogsz jönni, mint a 200 Ftos dobozos sörök. Nyilván ha igényesebb vagy, az a kategória 400 Ftnál kezdődik, akkor lehet hogy tudsz spórolni vele valamennyit de sokat kell ehhez kísérletezni hogy jól sikerüljön és nagyon sokmindenre oda kell figyelni. Próbáld ki!
2021. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) Mitől nem? Ha főzöd a sört, akkor akár 75 forintra kijöhet egy üveg sör!

Ha sűrítményből csinálod, akkor 90-130 forint, egy-két drágább sűrítmény esetében mehet fel az ár 170 forintig.

2021. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!