Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bor tényleg olyan eszméletle...

A bor tényleg olyan eszméletlenül egészséges vagy csak a borlobbi terjeszti ezt ?

Figyelt kérdés
magazinokban is havonta kötelezően lehoznak egy olyan cikket hogy a franciák nem sportolnak de azért élnek 90 éves korukig mert napi egy pohár vörösbort megisznak, illetve az olaszoknál és a spanyoloknál azért 83 év az átlagéletkor mert általában bort fogyasztanak alkohololként.
2021. ápr. 12. 11:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20%
Olvasd el a kérdést...
2021. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%
20: elég dehonesztáló véleményed van saját magadról... :))))
2021. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
70%
2021. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
36%

Eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától. Ez a "bor egészséges" dolog eléggé közhely. Valamennyi igazság van benne, de így magában nincs értelme beszélni arról, hogy valami mennyire egészséges. Az oké hogy vannak benne olyan anyagok, ami elvileg "egészséges", de ezeknek is van egy optimális szintje, amit lehet hogy bor nélkül is túllépett a polgár az egyéb táplálékbevitellel. Ha egy tudomáynosan megvizsgált étrend alapján mondják, hogy azt jól ki lehet egészíteni borral ,elhiszem hogy tényleg egészséges. De általánosságban kijelenteni hülyeség. Ugyanez a vitaminok: mondjuk hogy a C vitamin egészséges, de van egy ajánlott napi érték. Ha azt valaki a táplálkozásból túllépi, nem egészséges külön tablettás vitamint is szednie.

Egyébként ugyanezt próbálja sok nép az általa kedvelt italra ráhúzni. Ugye a pálinka "kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben orvosság". A mediterrán országokban pedig szerintem a táplálkozástól függetlenül is az életmód tsz hozzá legtöbbet a hosszú élethez. Egyszerűen nyugodtabbak az emberek, kevesebb a stressz, kiegyenlítettebb az időjárás, rendszeres szieszta van stb...

2021. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
C vitamin pont szar példa mert az NRV* 100%-a 80mg
2021. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
23%
#25: Miért lenne "szar" példa? Kérlek idézd hogy hol írtam, hogy az NRV értéket kell alapul venni. Azt írtam, van egy ajánlott napi érték, aminek a bevitele egészséges, se nem több, se nem kevesebb. Írtam én hogy NRV? Vagy semmilyen más ajánlott érték nem létezhet, csak az? Ha nekem a dietetikusom azt ajánlja, hogy napi 400 miligrammot vigyek be, akkor nekem a 400 mg nem ajánlott mennyiség? Osztod itt az észt, ráadásul trágár stílusban, ami akkor sem férne bele, ha igazad lenne.
2021. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az NRV-k (Nutrient Reference Values) a jelenleg rendelkezésre álló tudományos ismeretek alapján a táplálékfelvételre vonatkozó ajánlások összességét jelentik, az NRV* konkrétan azt jelenti hogy napi ajánlott bevitel, bár tény hogy sok vitaminnál ez fals érték, persze szakember ajánlhat többet/ kevesebbet, de hivatalosan az NRV-nek kéne a mérvadónak lenni, ami mondjuk káliumra teljesen jó, mivel az tényleg ki tud nyírni.
2021. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!