Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van valakinek kipróbált...

Van valakinek kipróbált meggybor receptje?

Figyelt kérdés

Olyan meggybor receptre lenne szükségem amit már próbáltatok.A neten találhatók között nincs két egyforma.


Másfél hónapja készül az enyém de még mindig van benne üledék a 3. fejtés után.

Mivel méritek a meggybor alkoholfokát? Vettem borfokolót de a nullát sem éri el a skálán.Pedig kóstoláskor érezni,hogy nem gyenge.


Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 21. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy cukros vízzel kivontam a meggydarabokból a színt és az ízt, majd hagytam erjedni, miután már kezdett alábbhagyni az erjedés, átöntöttem a már majnem kész bort. Amúgy annyi cukrot raksz bele aminnyit akarsz, nem rontja le a minőséget, a lényeg hogy ne legyen a must szörpédességű
2010. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Dehogy rontja le a minőséget, végül is csak cukorrépa-bor lesz a cucc fele, de egyáltalán ne is izgasd magad, pancsolj össze mindent nyugodtan:P


[link]


A meggybort nem próbáltam ki, de ezt igen jó receptgyűjteménynek tartom.

2010. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!