Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a baj az alkohol kalkulátor...

Mi a baj az alkohol kalkulátorokkal?

Figyelt kérdés

Már régebben is felfigyeltem rá, hogy valami nem stimmel velük. Tegnap kicsit italoztunk, én 3 sört meg asszem utána 7 felest ittam. Kiszámoltam most a kalkulátorral, hogy elvileg ezzel 3,6 ezrelék felett kellett lennie a véralkohol szintemnek: [link]

Ez már elvileg nagyon közel van ahhoz, amikor orvosi beavatkozásra van szükség. Legalábbis ezt írja az internet. A valóságban pedig az volt, hogy melegem lett, meg kicsit jobb hangulatom, de még szédülni sem szédültem. Tehát valami itt nem stimmel. Rossz a kalkulátor, vagy ehhez a véralkohol szinthez nem azok a tünetek társulnak, amit az internetes cikkek írnak? Pl.: [link]



2021. máj. 10. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A hozzászokás csökkenti a tüneteket.
2021. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Évente 2-3x szoktam inni, akkor se sokat, csak annyit mint írtam.
2021. máj. 10. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rosszul emlékszel, mennyit ittál. Vagy az is lehet, hogy rosszul vitted be az adatokat. Ugye sör és sör között is van különbség, meg feles és feles között is. Vagy nem is feles volt, hanem a most divatos 4cl. Vagy a testsúlyodat vitted be rosszul. Vagy csak szimplán rossz a kalkulátor, amit használtál.
2021. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer utánképzésen nekem azt mondták, úgy lehet megsaccolni az ezreléket ökölszámokkal:

Bor 16g alkohol/ deci

Sör 4g /deci

Rövid 16g/feles


Ezeket összeadni, és a képlet:


(Alkohol grammban / testsúly 70%-a grammban)x1000


Egészséges ember annyi gramm alkoholt dolgoz fel, ahànyszor 10 kg a súlya. (Pl 80 kilós ember kb 8g-ot.)


Ha a fogysztás az 50g-ot meghaladta, akkor kell hosszabb időt hagyni, mert az már leterheli az idegrendszert (másnaposság stb.)


Persze itt jól túl vannak lőve a számok, úgy hogy biztos ne legyen gondod. Pl. Megnézném hány bor 16%-os. Vagy hát rölvidből is van

20 meg 60%-os is, ők 38-cal számoltak.

2021. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

Attól függ, melyiket használod. Amelyik csak annyit kér, hogy mennyit ittál (sajnos ez a jellemző), azok úgy szoktak számolni, mintha azt az alkoholt egyszerre verted volna le.


Ha átlagos alkattal valaki tíz perc alatt behúz 3 sört és 7 felest, akkor el is lehetne érni a 3,6-ot...

2021. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan "feles poharam" ami csak 3 centis. Önts bele vizet, azt meg mérőedénybe, hátha kevesebb
2021. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kép szerint ezt használtad.Valami nem stimmel ezzel...

[link]


Beállítottam egy liter 5%-os sört 50kg,100kg,150 kg testsúlyhoz és 0,8 ezreléket mutatott mindegyiknél.

2021. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!