Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyarországon még árusítanak...

Magyarországon még árusítanak egyáltalán "igazi" Absynthot?

Figyelt kérdés

mindegy hogy feketepiac sarkibolt tesco kgst...

mert sarkiboltokban és piacon láttam még fekete és zöld abszintot, de aztmondják "ez már nem a régi"


2010. aug. 26. 14:58
 1/10 A kérdező kommentje:

az itt található cuccok, tényleg eredetiek? :O:O


85 fokos, és 4500?

2010. aug. 26. 15:14
 2/10 Phoney ***** válasza:

Nem árulnak. Boltokban vagy finomszesz+aroma(+ürömolaj) hamisítvány van, vagy ritkábban vmi ánizslikőr. Egyik sem hasonlít az igazira. Nem azért, mert az mérgező (mert nem az), hanem mert a gagyié a piac.


"Illegálisat" ne vegyél, mert az cseh hamisítvány, 1990 óta kotyvasztják a szerencsétlenek. (Igaz most már náluk is van 1-2 igényes márka...a több százból.)


További korrekt info: [link]


(a legfrissebb változat [link] , ezt még nem ellenőrizték az adminok.)


Ha nagyon érdekel, szoktunk rendelni teljesen hagyományosat (svájci jellegű), ha rászánod azt a 10-11ezer Ft/féllitert, akkor lehet, hogy "beférsz" a köv. dobozba:) Miskolcon/Bp-n tudnád átvenni.

2010. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

"Nem a régi...." Ezjó:D

Nahszóval.. Az a helyzet hogy a régi abszintba valami nagyon durva cucc volt... vmi ürömféleség ha jól emlékszem. ÉS attól kajakra jókat lehetett halucinálni, sok híres művész élt is vele akkoriban. Csakhát az emberek nem tudtak mértéket tartani már akkor sem, és egyszer egy csávó megivott 2 üveggel és faszán kiirtotta a családját egy baltával. Utánna betiltották az abszintot, mert DROG! olyan mint a fű vagy a hernyó... Éshát ez a tiltás máig érvényben van. Meg van ahtározva hogy mennyit üröm lehet pontosan benne, ugy h ne halulj tőle.. És igy sose lesz olyan mint régen, max. ha csinálsz magadnak házilag... De azt nem javaslom...


Izzy

2010. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Phoney ***** válasza:

Izzy: az igazi abszintban soha semmilyen "durva cucc" nem volt. A hamisítványban volt minden, amit nem szégyelltek beletenni. (Ipari alkohol, réz-sók és barátaik.)


Az a "csávó" (amúgy főállású alkoholista) két POHÁRRAL ivott belőle aznap, meg mellé félüveg konyakot, együveg bort, egyebeket ivott. De biztos az abszint a hibás;)


A tiltás ma már szinte sehol nincs érvényben, és 1-2 helyen soha nem volt betiltva. (pl Nagy-Britannia, Spanyolország)


Ha magadnak csinálsz házilag, az veszélytelen, de ahhoz lepárló is kell, meg egy hiteles recept. Én sem ajánlom, mert a házi párlás törvényellenes:D


Neked is ajánlom a wiki-cikket.

2010. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
Ja és az ürömtől nem lehet "halulni", ezt 2010-ben illene tudni:)
2010. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:

Egyébként milyen értelemben keresel "igazit"?


Olyan legyen, mint 100 éve? Sok ilyen létezik már, de Magyarországon ezek tényleg garantáltan nincsenek. Mivel 10 ezer alatt TÉNYLEG nem lehet megúszni, ez érthető is. 2 éve folyamatosan vadászok ilyenre, de nincs.


Hatást akarsz? Az kb. nincsen (a szokásosnál éberebb részegség), de ha más ital mellé megfőzöd teának a gyógynövényeket, ugyanott tartasz.


Mindegy, csak tényleg abszint legyen? Valamelyik magyar honlapon lehet rendelni az Absinthe Supreme-t (italclub.hu asszem), az olajbekeveréssel készül, és állítólag egész iható (ezt nem vettem még). 100 éve is léteztek ilyenek, igaz ez "C kategória". Egyetlen baja, hogy 7200/ fél liter, ezért nem éri meg. De legalább nem fizetsz 4000 Ft minimum-szállításit Németországból.

2010. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:

[link]


Hozzájuk nézz el Bp-n, ők elvileg árulnak Absinthe Emanuelle-t. Nem tudom mennyibe kerül (5-8 e-re tippelnék, többet szerintem ne adj érte), és nem is a legjobb, de sokkal jobb az itthoni átlagnál, és a lényeg, hogy ez tényleg abszint.


[link] - elvileg ilyen az üveg.


Az 55% ne ijesszen el, nem attól abszint valami, hogy 70 fokos...(és 2-4 rész hideg vízzel idd, mert különben nem érzed az ízét).

2010. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

(Közben elnéztem a vom fass-ba. Az 55%-os vmi 1100 Ft/dl, a 72%-os 1800 Ft/dl. Az elsőt ajánlom kipróbálásra kb 2 rész vízzel és egy jégkockával, de egyébként az árához képest mindkettőt rossznak mondanám, külföldről ugyanennyiért sokkal jobbakat lehet rendelni.


1-2 decit mindenképp érdemes megvenni, ha érdekel, milyen az abszint.)

2010. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
héhé akkor most ez az abszint az amitől bekacsint a zöldmanó az ablakon? :D mert akkor megnézem, amit most vettünk fekete abszint 80 fokos... hát az olyanvolt amilyen én házipálinkával ittam, 15 vagyok és elég hamar kitudom ütni magamat az ilyesmiktől... de ez bakker vagy egymást csapta ki, vagy nemtudom, de amennyi HP-t ittam annyitól alapból bebasznék nemhogy mellé aza másfél deci tömény abszint...
2010. okt. 30. 18:24
 10/10 Phoney ***** válasza:

Nincs olyan abszint, amitől "bekacsint a zöldmanó az ablakon", ez kamu. Akkoriban a gin-t és a vermutot is be akarták tiltani. A sz*r olcsó pancsolt fajták mérgezőek voltak, de semmilyen drog nem volt egyikben sem.


Olvasd el, ha nagyon érdekel. [link]


A fekete 80 fokos "absinthe"-nak semmi köze nincs az abszinthoz. Az csak ánizsízű, fekete finomszesz, amit ilyen névvel kétszeres áron lehet eladni. A rendes abszinttól én általában talajrészeg leszek, ha mással keverem.

2010. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!