Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen összetevőkből,növények...

Milyen összetevőkből,növények kivonatából állhat ez a likőr?

Figyelt kérdés
A St. Hubertus.Az alap változat különösebben nem jön be.Viszont az új 60% alkoholtartalmú hígítatlan változat az jobb szerintem.Erőteljesebb íze van.Ezért megpróbálkoznék valami hasonlót kotyvasztani csak alacsonyabb 40% körüli alkoholtartalommal.

#hubertusz,60%,íz
2021. szept. 23. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok különbözö gyógynövényes likör-receptet lehet a neten találni, viszont a márkásak összetétele minden esetben titkos.

Esetleg kereshetsz olyasmit, ami hasonló jellegü, de nem egyszerü kitalálni a hasonló ízvilágot.

Meg ha 4ß%-osra készíted, akkor az "alapváltozatra" jutsz, ez azért jobb, mert töményebb.

Ez nem a magyar Hubertus akar lenni ugye?

2021. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


De.Annak van most egy töményebb változata.

[link]

2021. szept. 23. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ok, ez az, amire a nem-magyar alatt gondoltam. (Valamiért azt hittem, ez más cég)


Ettöl eltekintve, ha érdekel, privátban tudok pár gyógynövénylikör receptet küldeni, lehet, hoyg valameliyk hasonlít rá.

2021. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%

Szerintem egyedül a narancshéj nyilvános a hozzávalókból, de azt pl. lepárolják (vagy rendesen az alkohollal, vagy előregyártott narancsolaj formájában), és a többi hozzávaló egy részét is.


Sima áztatással is lehet "olyasmit" csinálni, de úgy sokkal élesebb íze lesz a narancshéjnak (is).

2021. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


Leginkább ezt a narancsos ízt érzem benne.Ha tennék az ázatba ilyent:

[link]

Akkor ez megadná a fő ízt?Aztán mellé még olyan fűszereket ami kiegészíti, harmonizál vele.

2021. szept. 24. 10:54
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%
Szerintem ez kó lesz, de óvatosan adagold, mert ha tiszta, tömény narancsolaj, akkor nagyon kevés kell. Régebben csináltam hasonlóból olcsó triple sec-et, és 2 decihez talán 6-8 cseppet adtam összesen.
2021. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!