Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol mellé mit egyek vagy...

Alkohol mellé mit egyek vagy igyak, hogy kevésbé álmosítson?

Figyelt kérdés
Esetleg valami jól bevált trükk van az alkohol miatti álmosság ellen?
2021. dec. 28. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én kávét, vagy Coca C. szoktam.
2021. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem alkohol mellé hidratálni kell.Arra meg a kévé, cola...stb. nem igazán jó.Inkább víz citromos víz.
2021. dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha hidratálni akar akkor igen. De ha józanodni akkor a kávé/Cola. (1.)
2021. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3


Oké.Nem vagyunk egyformák.Kinek ez kinek az válik be.

Én vizet, citromos vizet szoktam inni leginkább.Mondjuk amúgy is kévét, kólát csak nagyon ritkán fogyasztok.Nem vagyok oda különösebben egyikért sem.Alkohol mellé kévét meg szinte soha.Szerintem elég vízhajtó hatása van a szesznek ahhoz,hogy azt még kávéval ne fokozzam.Aztán aki szereti a kévét annak lehet,hogy jó...

2021. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kávéval semlegesíteni lehet az alkoholt?


Ez eddig nem tűnt fel. Valóban?

2021. dec. 29. 07:44
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Dehogy lehet.Csupán a koffein miatt esetleg egy rövid időre kicsit éberebbnek,élénkebbnek érezheti magát az ember.Azonban azt a pillanatnyi éberséget később lehet,hogy bánni fogja..

2021. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6# Miért fogja bánni?


Tényleg nem értem. Én szoktam alkohol után meginni 2-3-4-5-6 kávét is, de csak azért mert jólesik, hatást nem tapasztaltam, esetleg tényleg csak annyit, hogy egy fokkal kevésbé vagyok álmos.

2021. dec. 29. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

7


Oké.Nem vagyunk egyformák.6 kévét ha meginnék egymás után én már pusztán attól sz.rul érezném magam.Alkohol nélkül is.Nagyon ritkán fogyasztok feketelevest.Egyszer megittam egy teljes főzetnyi kévét abból a régi kotyogós főzőből.Az is volt kb. 6 adag.Utána még az illata is irritált napokig.

Meg ha valaki alkoholos állapotban a józanodás elősegítésére kévét iszik víz helyett az még fokozhatja a kiszáradást.Ami okozhat kellemetlenebb másnapot.A kávénak is van vízhajtó hatása.Az alkohol is kiszárítja a szervezetet.Ami a másnaposság fő oka.

2021. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!