Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A gargalizált, vagy szájban...

A gargalizált, vagy szájban öblögetett 40%-os alkoholfélétől megemelkedhet annyira a véralkoholszintje, hogy az mondjuk 2-3 óra múlva, egy közúti ellenőrzésnél szondával kimutatható?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 10:31
 1/9 Phoney ***** válasza:
65%
Nem. 2-3 óra múlva kb. akkor is fújhattál, ha lenyelted volna a féldecit.
2022. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Milyen betegség az, ahol 40%-os alkohollal kell gargarizálni?

Komolyan érdekelne.

A rendőrök sem hülyék.

2022. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

#2

Alkoholizmus.🤪

2022. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekem pl. ha fáj a torkom, 52 százalékos pálinkával gargalizálok (nem akkor, amikor már fáj, hanem amikor kapar, még az elején).

(Amúgy nem iszom, lenyelni nem is tudnám.)

2022. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Megy megint a szokásos lepontozási hisztéria. Lepontoztátok a Phoney nevű válaszolót pedig az egyetlen volt aki konkrétan a kérdésre válaszolt. Ha tényleg csak gargalizálsz, akár 10 perc után is közlekedhetsz autóval. És az is igaz hogy fél deci 40%-os alkohol 3 óra alatt egy átlagos 80 kg-os szervezetből felszívódik és nem kimutatható.
2022. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A légalkoholszintet megdobhatja egy rövid időre, de a véredbe szinte semmi nem kerül belőle.
2022. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szájöblögetést mi teszteltük szondával: már 10 perc után nem jelzett be a készülék.
2022. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer kaptam kölcsön egy alkoholszondát, amivel kísérletezgettem kicsit.

Közvetlenül egy pálinka lenyelése után ki is akad a műszer.

Próbáltam konyakmeggyet és vörösboros marhapörköltet fogyasztani, és mind a kettőt kimutatta rövid idővel a fogyasztása után. (kb. 15 perc)

Nincs azonban probléma, mert ha valóban nem ittál akkor legegyszerűbb, ha nem ismered el az alkoholfogyasztás tényét. Helyszíni bírságot ebben az esetben nem szabhatnak ki, úgyhogy visznek a kórházba aztán csinálnak gyorsan egy vérvételt, ami tisztázni fog.

Ha azonban mégis alkoholt mutatnak ki a véredben, akkor már nem szabálysértési bírság lesz, hanem komolyabb ügy.

2022. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor azert en is bebolintottam a piatol mint sokan masok, reggel viszont indultam a szokasos kutyasetaltatasra ... rendorok leallitottak a forgalmat a Margit-hidon es mindenkinek az arcaba nyomtak a szondat. Egyaltalan nem mutatta ki az elozo esti dorbezolast, igy mehettem tovabb a dolgomra :) (pedig szentul hittem, hogy ebbol baj lesz)
2022. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!