Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bornak miért tulajdonítanak...

A bornak miért tulajdonítanak "rosszabb" részegséget?

Figyelt kérdés
régóta és nem először hallom a környezetemben hogy a bortól máshogy viselkedik valaki mintha mástól lenne ittas, általában negatív irányba, "hülyébb vagyok tőle, olyan dolgokat csinálok, cselekszem amit töménynél nem" stb. pedig élettanilag ugyanaz a hatóanyag, és egymástól függetlenül is hallom különböző emberektől, szóval nem lehet ráfogni hogy egyvalaki csak bebeszéli ezt. szóval van mögötte tényleg valami?
2022. jan. 11. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

mert buták

ilyen szempontból nincs különbség alkohol és alkohol közt

2022. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, nincs különbség. Olyan van pl, hogy valamitől másnapos, valamitől nem.
2022. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert túl sokat ittak (vagy borból, vagy bármi másból) és túl kevés agysejtjük maradt.

Nem akarok belemenni, hogy napi szinten hány ilyen légbőlkapott agyfosást hallok, tudományos tényként beállítva, de elkeserítően sokat.

Igaza volt Einstein-nek, mikor azt mondta, hogy az emberi butaság végtelen...

2022. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb a másnap lehet kicsit másabb az egyéb anyagok miatt. Az, hogy "máshogy részeg", az max amiatt lehet, hogy tudtán kívül más ütemben issza, mint más alkoholt. Pl Ha ugyan abban az ütemben nyakalja, mint a sört, akkor könnyen túllő a célon.
2022. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Az alkohol az alkohol, inkább a prekoncepciók határozzák meg. Ha pl. én azt várom a sörözéstől, hogy ettől szociálisabb leszek, akkor valószínűleg szociálisabb is leszek (mert mondjuk gyerekkoromban láttam a szüleimet társaságban sörözgetni és jól mulatni). De ez pszichés prekoncepció.

Inkább függ attól, hogy mennyit és hogyan iszik az ember, mint attól, hogy mit.

2022. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért legalább ennyien (szerintem inkább többen) a töményre mondják ugyanezt: mert ők így jártak vele.

Aztán ha egyszer már eldöntötted egy italról, hogy te ilyen vagy olyan vagy tőle, onnantől gyakran ez a hozzáállás irányítja az összes további alkalmat is.


Egyébként az az italfajta szokott rossz részegséget okozni, amit az ember nem igazán szeret vagy nincs hozzászokva, ezért esetleg sokkal előnytelenebbül adagolja, mint a megszokott italait. Én lényegében mindent szoktam inni valamilyen rendszerességgel, úgyhogy nekem nincsenek is ilyen mumus italaim.

2022. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
100%

Ja, +1: sokan igen ocsmány borokat isznak, mert nálunk bizonyos körökben becsípődött, hogy ami üveges (pláne dugós), az mind minőségi bor... a házibor meg pláne csakis "nagyon jó" lehet, hiszenhát HÁZI. De ezeknél sem az összetétel okozza a furcsa részegséget (a másnapot annál inkább), hanem a gusztustalan íz, savasság okozta rossz adagolás, illetve enyhe rosszullét, na meg a jellemzően magas cukortartalom miatt a gyomorból is eléggé szakaszosan ürül, amitől minden cukros ital alattomos lesz és hirtelen ver fejbe – persze, hogy hülye leszel.

Ezek a problémák így együtt a rossz borra jellemzőek (különösen a közkedvelt félédes párszáz forintos lőrékre, de a háziborok egy jó részére is), a többi olcsó italra nem, vagy kevésbé.

2022. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre magamon, hogy a bor nagyon álmosít. Azért tulajdonítom neki ezt, mert ezt tapasztalom magamon.
2022. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tetted hozzá, hogy a kérdésed a kannás borra vonatkozott :D
2022. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 nem tudom kiszámolni alkoholilag mennyire egyeznek, de egyszer tapasztaltam hogy egy éjszaka alatt "rosszabb állapotba" kerültem egy flakon kannástól 2l "bor" mint máskor fél liter töménytől. de nem emiatt kérdeztem, csak ennyi a személyes tapasztalat
2022. jan. 14. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!