Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit érhet szerintetek ez...

Mennyit érhet szerintetek ez a 6 puttonyos aszú?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

5 éve vettem, akkor 20 ezerért.

Pincében volt tárolva, majdnem fektetve, szóval ahogy kell így tökéletes állapotban van.

(5 éve pincészettől vettem, gondolom ők is megfelelően tárolták)



2022. jan. 17. 22:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Fektetve volt tárolva, de mind egy is, már megittam. Jobban mondva majdnem fektetve, nagyjából 10 fokos szögben.

Amúgy amiket nézek neten pincészetektől, azok is ilyen sötétek. Vagy akár még sötétebbek. Pl aszú eszencia az ennék is sötétebb

2022. jan. 18. 09:20
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

10-es akkor nézz utána tokaji aszút hogyan kell tárolni.

Állítva,pincében

2022. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
És milyen íze volt?
2022. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Ezekkel az a baj, hogy hiába tárolod te szakszerűen, nem zárható ki, hogy egy adott palackban nem megy-e tönkre valamitől a bor... Saját tapasztalat: pincében, fektetve tárolt borok némelyike beromlik valamitől néhány év alatt is. Gondolom belekerül valami minimális szennyeződés palackozáskor. És ugyanez fordítva is igaz lehet: rosszul (szobában, szekrény tetején, állítva) tárolt palackok zöme megdöglik, néhány üveg mégis megússza...

Nekem is van egy ilyenem, és hiába fekszik most egy pincében, valószínűleg addigra már el volt rontva, amikorra a nagyapámtól megörököltem, de én is tovább tervezem adni majd az unokámnak, és nem azért, hogy megigya!


Te viszont nem nyilatkoztál, hogy milyen volt a bor, ha már egyszer megittad... Megromlott, vagy nem volt semmi baja, és még fekhetett volna pár évtizedet? 😁

2022. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem volt semmi baja, egy ennyi idős bornál normális ez a szín. Eladni mégsem tudod normális összegért mert nem tudod bizonyítani hogy jól tároltad.
2022. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Finom volt, semmi szokatlant nem éreztem az ízében. Talán lehet nem kellett volna meginni :D

De a picit több, mint 10 ezer az nem valami értékes egy 93-as

puttonyos aszúnál, nem is értem miért árulják (árulták, egyelőre elő lehet rendelni) ilyen olcsón. Eleve én kb 5 éve vettem majdnem egy 20-asért, azt is olcsónak tartottam, mert ilyen régi borok, főleg pincészettől és főleg 6 puttonyos, 50-60 ezer/palack. Ezek szerint még sem stimmelt vele valami hogy ilyen olcsó, de semmi szokatlant nem éreztem és nagyon finom volt.

2022. jan. 18. 14:49
 17/19 A kérdező kommentje:

Bár én csak egy bor sznob vagyok, lehet csak én nem érzem a különbséget. De azért fura, hogy 5 éve 20-as volt, most meg majdnem fele. Inkább 2X annyiba kellene kerülnie, nem fordítva.

Egyszer már áldozok egy nagyobb összeget, 40-60 ezret egy jobb (jobb??) fajta 6 puttonyosra, híresebb pincészettől és összehasonlítom.

2022. jan. 18. 14:55
 18/19 anonim válasza:
87%
Szerintem se te, se én nem éreznénk különbséget, esetleg valami profi kóstoló, de annak meg mi értelme? Ha már 40-ért veszel bort, ott szerintem a nevet kell megfizetni, a minőség egy szint után nem tud emelkedni annyira, hogy észrevedd.
2022. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
48%
A pincészet ahonnan ez az 1995-ös aszú származik, 1998-ban alakult....
2022. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!