Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen”luxus” pezsgőt vegyek...

Milyen”luxus” pezsgőt vegyek neki ajándékba 100,000 forint körül?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem fogyasztok alkoholt, valószínűleg nem is tudja lebontani a szervezetem rendesen, vagy nem tudom, de amikor régebben próbálkoztam vele, akkor kis mennyiségtől is hánytam és rosszul lettem…


De amúgy sem jön be az alkoholos italok íze, így nem élek vele egyáltalán.


Viszont van egy nagyon nagyon kedves személy az életemben, még csak véletlenül sem szeretném drága ajándékokkal megvásárolni a szeretetét, viszont most 3 hét múlva lesz a születésnapja és utána nagyon sokáig nem is fogjuk látni egymást.


Erre az alkalomra gondoltam, hogy meglépném egy magasabb árkategóriás pezsgővel.

Azt tudom, hogy a Martini Asti pezsgő a kedvence. Viszont az túl olcsó ehhez az alkalomhoz, meg minek adnék neki olyat amit amúgy is rendszeresen fogyaszt magától?


Annyira nem jó az anyagi helyzete, hogy drágább italokat vegyen magának, nekem viszont 100,000 forint nem olyan sok pénz.

Szülinapi ajándékra végképp nem… Egyébként készítek is neki majd valamit mellé, ami személyesebb.


Aki kicsit jobban ért az alkoholos italokhoz, tud tippet adni hogy milyen prémium pezsgőt kéne vennem ennek a személynek?

Mi jöhet be annak akinek a kedvence a Martini Asti pezsgő?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 2. 02:16
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:

UI:


Azzal amúgy tisztában vagyok, hogy ez még nem feltétlenül a luxus kategória, vannak ennél jóval drágább pezsgők is… Ezért is írtam idézőjelbe.

Viszont nekem ez a kb. 100,000 forint a lélektani határ.

2022. febr. 2. 02:17
 2/60 anonim válasza:
83%

Ha 100 ezer neked nem sok pénz, akkor nekem is jöhet, elég lesz 10 is :D

amúgy a kérdésedre térve, valószínűleg 100 ezer körül már mindegyik eléggé jó minőségű nem nagyon tudsz mellényulni.

2022. febr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
84%
Vedd meg a legolcsóbbat, a maradék pénzt pedig add oda kp-ban. Ha én kapnék ilyen drága pezsgőt, kibontanánk, meginnánk, majd utána rájövök hogy mennyibe került, ott helyben sírva fakadnék. Hiába nem én fizettem, hiába ajándék, nem lennék képes elfogadni azt, hogy ennyi pénz ki lett dobva az ablakon. Rosszabul esne, mintha nem kapnék semmit.
2022. febr. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim válasza:
74%

Hármassal egyetértek teljes egészében. Ennyi pénzért ne olyat adj neki, amit te gondolsz jónak, hanem, ami tényleg kell neki ilyen értékben. Pl ha gyerekednek veszel első kocsit, amit már régóta szeretett volna.

És nyilván ekkora összegnél ne te válaszd ki az ajándékot, adj egy ajándékkártyát, és mondd el mire szánod, és h gondoltál rá.

Egyszer kaptam tusfürdőt+dezodort csomagban egyik ismerőstől ajándékba olyan 5000 körül.

Pacsuli szaga volt, és egyébkánt is szappannal mosakszok a bőröm miatt, és 'tiftet(?)' használok, ha nagyon szükséges.


Szerintem gondold át, én nekem nem pénz 100 000Ft, de ekkora értékben vagy élményt adnék (múzeumok, kiállítások, színház...), vagy magát a pénzt biztosítanám ahhoz, amit hiányolt. Ne kelljen már visszarohanni kicseréltetni, mint ahogy állandóan megy újév környékén a hírekben.

2022. febr. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Légyszíves a kérdésre válaszoljatok!

Adtam támpontot a Martini Asti pezsgőt… Nekem fogalmam sincs, hogy annak milyen íze van, mert sosem kóstoltam.

De aki ért hozzá és otthon van az alkoholos italok világában, ez alapján ki tudja következtetni, hogy magasabb kategóriában mi lenne ami ízlene neki.


Egyébként pénzt meg utalványt nem fogok ajándékozni, nem rászoruló, mélyszegénységben élő személyről van azért szó!

El sem fogadná, s nem jótékonysági intézmény vagyok!


Ha tényleg annyira megszorulna, azzal tisztában van hogy fordulhatna hozzám anyagi segítségért… Egyelőre ilyesmiről nincs szó.


A pezsgő mellé kap majd egy drágább csokoládét is, amit már kinéztem és meg is kóstoltam és biztos vagyok benne, hogy ízleni fog neki…


Ezen kívül pedig saját kezűleg készítek neki valami személyeset, ami ugyan csak pár ezer forint ráfordítást igényel, mégis ez lesz a főajándék.


Ti legyetek szívesek a kérdésre válaszolni, köszönöm!

2022. febr. 2. 03:12
 6/60 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom milyen viszonyban vagytok, de én minimum ledöbbennék, ha bárki ismerősöm ilyen ajándékkal lepne meg. Ugyan miért, mit akarhat tőlem? Egy ajándék mértékét sosem az ára minősíti, azaz ebben az esetben már igen, inkább visszataszító lenne számomra. Bármi, amit szeretek és olyat kapok, szeretettel fogadok el. De egy irreálisan drága ajándéknak nem örülnék, sőt!
2022. febr. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
97%

Az Martini Asti egy édes pezsgő. A magasabb árkategóriában, a valodi minőségi pezsgők szárazabb, konkrétan a Brut kategóriába tartoznak.

Átlag ember nem fogja értékelni a horror áru champagne-t. Sőt, nagy esellyel nem is fog neki izleni, mert totál más, mint amihez szokott.

Vedd az Astit, ha azt szereti és csináltass azzal egy ajandekkosarat a kedvenc edessegeibol.

2022. febr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a drága, évjáratos pezsgők íze egész más, pl. "élesztős" stb, szóval elég esélyes, hogy nem fog ízleni neki.
2022. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
92%

Ha azt szereti akkor vegyél neki azt, és igyátok meg a szülinapi buliján!


[link]

2022. febr. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
17%
A helyeben szétnéznék a nívksabb és vagy micjelin csillagos ettermek etlapjain hogy ott miket adnak és abbol valasztanek pl stand, stand25, aranykavirár stb
2022. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!