Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik az ütösebb? Tequila...

Melyik az ütösebb? Tequila vagy whisky? Egy szinten vannak kb? Nem vagyok nagy ivós.

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:32
1 2
 1/13 Phoney ***** válasza:
100%

"Ütősség" szempontjából teljesen egyformák.


Ha a tekilát só+citrommal vedeled (mondjuk akkor szerintem kár kidobni rá annyi pénzt, sócitrommal semminek sincs igazán íze), akkor abból többet bírsz inni -> jobban berúgsz.

2010. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
es ha fahej narancs a kombinacio? :)
2010. szept. 11. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A citrom-só a silverhez jár,a narancs-fahéj a goldhoz.


Sok mindentől függ,hogy mikor mennyire üt meg egy alkoholos ital,de a whiskeyt általánosságban keményebb italnak tartják.

2010. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg hány százalék van rájuk írva én úgy tudom kb egyforma 38 40 körüli % , a többi ütősség csak a körítés tőled függ éhgyomorra iszol nem iszol rá semmit ilyesmi a szervezetednek mindegy milyen színű csak a százalék számít
2010. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azert kerdem mert tequilat meg sosem ittam...viszont whiskyt mar ittam narancsos dzsusszal es a 4.-ik utan ereztem azt, hogy eleg volt köszönöm :D Viszont tequilaval se szeretnem nagyon kiütni magam...1-2 meg nem fog megartani ha a whiskynel sem artott meg nem?
2010. szept. 11. 15:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Whisky jobban szívódik fel a szervezetben,nem csak a százalék számít
2010. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
miért szívódik fel jobban?
2010. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Azt nem tudom,de így van.Megvan a kémiai oka.
2010. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

A tequilát általában egy hajtásra megiszod. Legalábbis a só/citrom (fahéj/narancs :)) között csak bedöntöd egy pillanat alatt, a tequila saját ízét nem is érzed.


A jó whisky-t lassan, kortyolgatva iszod. A szájüregből közvetlenül rögtön felszívódik az alkohol egy része, így biztosan jobban üt.

2010. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"(mondjuk akkor szerintem kár kidobni rá annyi pénzt, sócitrommal semminek sincs igazán íze)"


Épp ez a cél :) a nem túl jó minőségű tequila kellemetlen mellékízét tünteted el.


Illetve tudajdonképpen minden hirtelen felhajtott "felesre" igaz, végülis aza a lényeg, hogy nem lassan kortyolgatod, nem érzed az ízét.

2010. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!