Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szőlőtaposást bevállalnál?

Szőlőtaposást bevállalnál?

Figyelt kérdés

Itt a szüret ideje.

Régen nem mindig préselték a szőlőt, hanem egy nagy kádba öntve a lányok asszonyok beleálltak, és mezítláb taposva préselték ki az isteni nedűt a szemekből.

Lányok, ti voltatok már olyan tájházi szüreten, ahol szőlőt tapostatok?

Ha nem, bevállalnátok?

Fiúk: ti innátok abból a mustból, borból, amit nem préselve, hanem a lányok taposásával, mezítláb nyernek ki a szemekből?


2010. szept. 17. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még ilyen szüreten, de simán bevállalnám : :) Felkapnám buggyos szoknyám és az életet is kitaposnám a szőlőszemekből:)
2010. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Mért mi a probléma ezzel? Ősidők óta így készül a bor.

Bár nem értek a borászathoz, de szerintem az erjedés közben, vagyis az alkohol miatt elpusztul minden szennyeződés ami esetleg belekerült.

Az alkohol fertőtlenít, mi a probléma?

2010. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég hideg van már, lefagyna a talpim, de jó időben simán:)
2010. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

UUU, gyerekkorom egyik kedvenc időszaka volt a szüret:)

Jó volt olvasni a válaszokat, a kérdést.

2010. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
második! remélhetőleg az asszonyok lábat mosnak elötte igyhát nem kerül bele szennyeződés, azonban ha mégis akkor nem tisztul ki belőle,hiszen a borban igen csekély (10-12%) alkoholmennyiség található.
2010. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még szőlőt nem tapostam csak káposztát, de azt is a csak arra használt alaposan fertőtlenített fehér gumicsizmában! :)

L

2010. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Drágáim! kérdésem szerintetek a szőlőt mossák borkészítés előtt? Borvidéki lányként közlöm hogy NEM tehát koszos... nem a taposástól lesz koszos, egyébként a koszt ülepítik és a bort lefejtik róla. Anyám!! NANÁ hogy próbáld ki, gyerekkorom egyik legnagyobb élvezete a puttyonyból kiömlő szőlő taposása.
2010. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mérne? sztem egész jó! :)
2010. szept. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Naná hogy innék belőle!
2010. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!